Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Peter Pan: Return to Neverland (PC)

Piotruś Pan: Wielki Powrót PC

Peter Pan: Return to Neverland

Piotruś Pan: Wielki Powrót to adresowana do młodych odbiorców gra zręcznościowa, luźno nawiązująca fabułą do słynnej disney'owskiej animacji. Tytułowy bohater próbuje odnaleźć zaginiony skarb, którego szuka również groźny kapitan Hook i jego piraci.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Peter Pan: Return to Neverland (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja2002

19czerwca2002

pudełko PL

Piotruś Pan: Wielki Powrót to gra zręcznościowa, w której gracz może samodzielnie uczestniczyć w przygodach jednego z najsłynniejszych bohaterów bajek dla dzieci. Fabuła gry jest stosunkowo luźno związana z wydarzeniami mającymi miejsce w filmie animowanym o tym samym tytule. Zadaniem gracza jest przede wszystkim wykonywanie przelotów Piotrusiem Panem (lub Dzwoneczkiem, nad którym od czasu do czasu gracz również zyskuje kontrolę) przez wszelkiego rodzaju tunele i pieczary, omijanie pułapek naturalnych albo będących dziełem podkomendnych Kapitana Haka, a wszystko to po to by wyprzedzić Haka w poszukiwaniach zaginionego skarbu. Kończące kolejne poziomy gry walki z groźnymi przeciwnikami (czytaj: bossami) dostarczają dodatkowych wyzwań. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra polska lokalizacja PP: WP (lokalizacją zajęła się firma Disney Character Voices, a głosy podkładali ci sami aktorzy, których można usłyszeć w filmie) i to, że jest to pierwsza gra komputerowa Disney’a wydana w języku polskim.

  • Trójwymiarowa grafika wykonana w tzw. Disney’owskim stylu, tzn. kolorowa ale nie rażąca, dziecinna ale dopracowana.
  • Ładne i dopracowane wyrenderowane, trójwymiarowe wstawki filmowe.
  • Pięć Światów do odkrycia i do przejścia, w tym wszystkie z krain Nibylandii – Skała Czaszki, Syrenia Laguna, Zatoka Piratów oraz Indiańska Wioska. Razem daje to dwadzieścia poziomów do przelecenia oraz do przeszukania.
  • Poziom trudności dopasowany do możliwości graczy w wieku od 6 do 10 lat.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piotruś Pan: Wielki Powrót

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Piotruś Pan: Wielki Powrót

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Piotruś Pan: Wielki Powrót - recenzja gry
Piotruś Pan: Wielki Powrót - recenzja gry

Recenzja 5 sierpnia 2002, 12:23

Osobnego omówienia domaga się indiański sklepik, który znajduje się w Nibylandii obok wszelkich krain, po których przyjdzie Piotrusiowi się poruszać. Można w nim powiem pomiędzy kolejnymi etapami dokonać wcale interesujących zakupów. Obowiązującą w nim walutą są ptasie pióra potrzebne indianinowi do naprawienia pióropusza wodza – piórek tych można nazbierać krocie na każdym z poziomów gry. Nabyć można za nie zaś nie tylko dodatkowe życia lub porcje magicznego pyłu, lecz również przeróżne wskazówki, fragmenty filmu przeniesione z wersji fabularnej oraz niespodzianki w rodzaju zwiększenia zapasu żyć. Szczególnie wspomniane wskazówki mają duże znaczenie dla pomyślnego biegu przygód Piotrusia Pana, gdyż poza jak najoczywistszymi uwagami na temat używania noża czy techniki latania można dowiedzieć się z nich, jak odblokować takie czy inne przejście, czasem prowadzące do kolejnego poziomu. Oczywiście za te wartościowsze informacje przyjdzie uiścić odpowiednio większą kwotę w piórkach.