Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Peggle Blast (iOS)
OkładkaPeggle Blast (iOS)

Peggle Blast

Kolejna odsłona słynnej serii gier logiczno-zręcznościowych, a zarazem pierwsza z cyklu wydana w modelu free-to-play. Podczas zabawy niszczymy kolorowe obiekty strzelając w nie kulkami i wykorzystując unikalne zdolności bohaterów, wśród których znajdziemy m.in.

Logiczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peggle Blast Premiera

18lis2014

iOS AND

Gry podobne do Peggle Blast

Candy Crush Saga

World of Goo

Papa Pear Saga

Peggle Blast to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii gier casualowych, zapoczątkowanej przez zespół PopCap należący do firmy Electronic Arts. W produkcji wcielamy się w rozmaite zwierzęta strzelające bilami do kolorowych celów znajdujących się na planszy.

Rozgrywka nie odbiega zbytnio od tego, z czym mieliśmy do czynienia w oryginalnym Peggle. Oznacza to, że na niewielkiej planszy znajduje się szereg barwnych elementów, a naszym głównym zadaniem jest zniszczenie tych o pomarańczowym kolorze. Warto także zbijać inne, gdyż w ten sposób zdobywamy większą ilość punktów. Zadanie nie jest jednak łatwe, gdyż dysponujemy ograniczoną ilością kulek, którymi strzelamy z góry ekranu. Na szczęście nasi podopieczni (m.in. ośmiornica, jednorożec, chomik, ptak czy ślimak) posiadają różne moce ułatwiające nieco zadanie. By je aktywować trzeba trafić w odpowiednie pole. Oprócz tego, na dole planszy cały czas porusza się niewielki „koszyk”. Jeżeli nasz „pocisk” do niego wpadnie, to przechodzi do kolejki, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy strzał.

Peggle Blast to pierwsza odsłona serii wydana w modelu free-to-play. Za pomocą mikropłatności możemy dokupywać bonusy i specjalne kulki, a także przyspieszać odnawianie się energii, pozwalającej na dalszą zabawę.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Peggle Blast: 12+

iOS
AND