Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

TPP - Gry Wyścigi PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi o tematyce TPP na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Road Rage
Road Rage

Wyścigi 14 listopada 2017

Gra TPP akcji, stworzona przez niezależny zespół Team6 Game Studios. Inspirację dla deweloperów stanowiła przede wszystkim seria Road Rash, zatem rozgrywka koncentruje się na brutalnych wyścigach motocykli. Gracz trafia tu do otwartego świata, którego rolę pełni fikcyjne miasto Ashen i wciela się w członka motocyklowego gangu. Postawione przed nim zadania to walka o wpływy z innymi ugrupowaniami oraz przejęcie kontroli nad całym terytorium. Filar Road Rage stanowi fabularna kampania, w której na ukończenie czekają 42 misje główne i 56 zleceń pobocznych. Oprócz wyścigów, rozgrywanych niekoniecznie zgodnie z zasadami fair play, bo przepychanki przy użyciu broni białej są tu na porządku dziennym, często bierzemy udział w eskortach, bezpośrednich starciach pomiędzy gangami, a także w dostarczaniu przesyłek w określonym czasie. Wygląd i płeć prowadzonego do boju zawodnika, podobnie jak arsenał, z jakiego korzysta i prowadzony przez niego motocykl, gracz może dostosować do własnych preferencji przy pomocy rozbudowanego edytora. Tytuł charakteryzuje się przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną.

Dangerous Driving
Dangerous Driving

Wyścigi grudzień 2018

Gra wyścigowa zainspirowana przez kultowy cykl Burnout. W będącym dziełem zespołu Three Fields Entertainment Dangerous Driving bierzemy udział w zmaganiach na zamkniętych trasach, eliminując oponentów i powodując widowiskowe kraksy.

Wyścig Kurczaków 4: Szybki jak błyskawica
Wyścig Kurczaków 4: Szybki jak błyskawica

Wyścigi 5 września 2008

Wyścig kurczaków 4 to zwariowane, zręcznościowe wyścigi, będące kolejną odsłoną cyklu rozwijanego przez firmę Phenomedia Publishing. Kurczak Moorhuhn oraz jego przyjaciele biorą udział w zawodach gokartów rozgrywanych na ulicach światowych metropolii. Twórcy zadbali o sporą dawkę elementów humorystycznych, zręcznościowy model jazdy oraz bogate opcje indywidualizacji parametrów i wyglądu bolidów.

Wyścig Kurczaków 3
Wyścig Kurczaków 3

Wyścigi 1 sierpnia 2007

Wyścigi Kurczaków 3 to trzecia odsłona cyklu zwariowanych wyścigów z kurczakiem Moorhuhn w roli głównej. Gracze mają okazję wcielić się w jednego z sześciu kierowców uczestniczących w szaleńczej gonitwie gokartami. Gra wyprodukowana została przez studio Phenomedia Publishing.

Traktory: Puchar Sołtysa
Traktory: Puchar Sołtysa

Wyścigi 25 maja 2012

Traktory: Puchar Sołtysa to wyprodukowana przez polskie studio deweloperskie Silden wyścigowa zręcznościówka, w której gracze mogą wcielić się w rolników pędzących szaleńczo na traktorach. Tytuł odznacza się elementami humorystycznymi, kreskówkową oprawą graficzną oraz modelem jazdy bazującym na silniku fizyki PhysX.

Heat Wave
Heat Wave

Wyścigi 30 kwietnia 2010

Heat Wave to zręcznościowa gra samochodowa, stworzona przez węgierskie studio deweloperskie Nemesys. Produkcja przenosi gracza do wirtualnej metropolii Townsend, na której ulicach może ścigać się za kierownicą 25 modeli samochodów, rywalizując z kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję przeciwnikami o miano najlepszego kierowcy w mieście.

Car Jacker 2
Car Jacker 2

Wyścigi 31 stycznia 2009

Car Jacker 2 jest sequelem wydanej w 2006 roku gry samochodowej Car Jacker: Hotwired and Gone (polski tytuł Car Jacker: Namierzony i zapuszkowany!) autorstwa ekipy deweloperskiej studia Kozmo Games. Gracz wciela się w rolę znudzonego życiem taksówkarza, który dla odmiany postanawia rozpocząć karierę w przestępczym półświatku i zająć się kradzieżami aut.

MegaRace 2
MegaRace 2

Wyścigi 31 sierpnia 1996

MegaRace 2 jest kontynuacją wydanej w 1993 roku wyścigowej gry akcji. Gracze ponownie biorą udział w futurystycznym show telewizyjnym, gdzie jako kierowcy opancerzonych samochodów rywalizują o cenne nagrody. Deweloperzy ze studia Cryo Interactive zadbali o większą ilość modeli samochodów oraz zdecydowanie bardziej zaawansowaną technicznie oprawę wizualną swego dzieła.

3D Scooter Racing
3D Scooter Racing

Wyścigi 19 marca 2001

Wyścigi na hulajnogach rozgrywane na malowniczych, trójwymiarowych trasach o skomplikowanej charakterystyce jazdy oraz z wieloma przeszkodami i innymi atrakcjami.

Kart Racer
Kart Racer

Wyścigi 29 maja 2009

Kart Racer to gra wyścigowa, będąca efektem współpracy firmy Nordic Games oraz studia deweloperskiego Brain in a Jar. Zgodnie z tytułem, gracze wcielają się w role kierowców gokartów i stają na starcie emocjonujących wyścigów rozgrywanych pod gołym niebem.

MegaRace
MegaRace

Wyścigi 30 czerwca 1993

MegaRace to wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy Cryo Interactive zręcznościowa gra wyścigowa, której akcja osadzona została w dalekiej przyszłości. Gracz wciela się w rolę uczestnika popularnego teleturnieju. Walcząc o życie i nagrodę musi on zniszczyć na torze wyścigowym pojazdy kierowane przez członków wrogich gangów.

Glacier
Glacier

Wyścigi 21 lipca 2005

Glacier jest pierwszą odsłoną cyklu zręcznościowych wyścigów samochodowych, rozwijanego przez holenderską firmę Team6 Game Studios. Gracz wciela się w rolę kierowcy prototypowej rajdówki, przystosowanej do ścigania się w arktycznych warunkach. Twórcy przygotowali siedem tras, na których rywalizować można z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami.

Street Racer Europe 2
Street Racer Europe 2

Wyścigi 18 sierpnia 2011

Street Racer Europe 2 to druga część wydanej w 2009 roku zręcznościowej gry wyścigowej. Produkcja holenderskiego studia Team6 Games pozwala graczom zasiąść za kierownicą ośmiu modeli samochodów i wziąć udział w widowiskowych wyścigach ulicami Moskwy, Monachium, Marsylii, Liverpoolu i Rotterdamu.

InMomentum
InMomentum

Wyścigi 31 października 2011

InMomentum to wyścigi, w których kierujemy superszybkimi cyborgami. Gra jest debiutanckim dziełem studia Digital Arrow i została oparta na znanym silniku Unreal Engine 3. Wizualnie InMomentum przywołuje na myśl kultowy film science fiction - Tron.

Downtown Challenge
Downtown Challenge

Wyścigi 1 marca 2005

Downtown Challenge to zręcznościowa gra samochodowa, wyprodukowana przez holenderską firmę Team6 Game Studios. Gracz wciela się w rolę kierowcy, biorącego udział w szaleńczych wyścigach rozgrywanych na ulicach wirtualnego miasta. Deweloperzy przygotowali 5 modeli samochodów, którymi można ścigać się z komputerowymi oponentami.

GT Racers
GT Racers

Wyścigi 5 listopada 2004

GT Racers to gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio Aqua Pacific. Gracz ma okazję usiąść za kierownicą 11 modeli luksusowych samochodów i stanąć na starcie ulicznych wyścigów rozgrywanych w pięciu światowych metropoliach. Twórcy przygotowali m.in. dwa warianty rozgrywki oraz opcję modyfikowania parametrów aut.

Renegade Racers
Renegade Racers

Wyścigi 28 lutego 2000

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami poduszkowców i walczymy o zwycięstwo na jednej z sześciu tras. Oprócz trybu Arcade (stworzonego do zabawy w pojedynkę) opracowane przez studio Promethean Designs Renegade Racers posiada także wariant Quick Race, w którym możemy zmierzyć się z drugą osobą. Całość okraszono trójwymiarową grafiką utrzymaną w lekkiej, kreskówkowej stylistyce.

Miś Uszatek: Wyścigi Gokartów
Miś Uszatek: Wyścigi Gokartów

Wyścigi 2 maja 2012

Zręcznościowa gra wyścigowa z bohaterami kultowej serii bajek telewizyjnych w rolach głównych. Uszatek oraz jego przyjaciele biorą udział w emocjonujących rajdach na malowniczych trasach Zwierzątkowa. Gracze przejmują kontrolę nad poczynaniami swoich ulubieńców i starają się dotrzeć do mety przed rywalami.

Burn It
Burn It

Wyścigi 17 stycznia 2011

Burn It to zręcznościowe wyścigi samochodowe, wyprodukowane i wydane przez firmę Play Sunshine. Gracz wciela się w rolę niezwykle majętnego miłośnika szybkiej jazdy i bierze udział w prestiżowych wyścigach kierowców superszybkich samochodów ulicami 10 światowych metropolii.

Pro Biker 2
Pro Biker 2

Wyścigi 30 czerwca 2007

Pro Biker 2 to gra wyścigowa wyprodukowana przez firmę Phoenix Games z myślą o entuzjastach ekstremalnej jazdy na rowerach crossowych. Gracze mają okazję wcielić się w role zawodników, uczestniczących w widowiskowych zmaganiach rowerzystów na kilku pełnych przeszkód terenowych torach. Twórcy przygotowali dwa warianty rozgrywki, umożliwiające rywalizację z przeciwnikami i czasem.