Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2Wii
Okładka Kart Racer (PC)

Kart Racer

Kart Racer to gra wyścigowa, będąca efektem współpracy firmy Nordic Games oraz studia deweloperskiego Brain in a Jar. Zgodnie z tytułem, gracze wcielają się w role kierowców gokartów i stają na starcie emocjonujących wyścigów rozgrywanych pod gołym niebem.

Wyścigi | TPP | gokarty

Okładka Kart Racer (PC)

data premiery gry:

29maj2009

PC Wii PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kart Racer jest drugą po Truck Racer grą wyścigową stworzoną przez studio Brain in a Jar na zlecenie firmy Nordic Games. Ambicją skandynawskiego wydawcy było wzbogacenie portfolio o prostą, samochodową zręcznościówkę adresowaną do możliwie szerokiego kręgu odbiorców.

Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności szybkiej jazdy, siadając za kierownicą wirtualnych gokartów. Deweloperzy postarali się przy tym, by pojazdy te odznaczały się właściwościami zbliżonymi do swych rzeczywistych odpowiedników. Co za tym idzie samochodziki potrafią rozwijać prędkości dochodzące do 100 km/h i błyskawicznie przyspieszają, ale łatwo tracą przyczepność.

Zmagania w Kart Racer toczą się na otwartych torach ze sporą liczbą zakrętów i szykan. W trakcie zabawy akcja ukazana jest zza pleców kierowcy (TPP), przy czym późniejsze powtórki pozwalają zobaczyć wydarzenia także z innych ujęć kamery.

Model jazdy w grze stanowi połączenie elementów zręcznościowych i symulacyjnych. Wirtualne gokarty cechują się sporą podsterownością, a gracz musi dostosowywać prędkość wchodzenia w zakręty, aby nie wylądować na poboczu. Ma to szczególne znaczenie, kiedy wyścig rozgrywany jest w warunkach zimowych. Spore zamieszanie wprowadzają także kolizje z innymi kierowcami, które najczęściej skutkują wprowadzeniem pojazdu w niekontrolowany poślizg, albo wykręceniem charakterystycznego bączka. Efektem zderzenia mogą być także deformacje i uszkodzenia nadwozia.

Jakość oprawy graficznej w Kart Racer odstaje od konkurencyjnych produktów. Modele gokartów odznaczają się niewielką liczbą detali, a sylwetki poszczególnych zawodników różnią się jedynie kolorami kasków i kombinezonów.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD-ROM

Wymagania wiekowe Kart Racer

odpowiednia dla każdego wieku

PC
Wii
PS2