Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka MegaRace 2 (PC)

MegaRace 2 PC

MegaRace 2 jest kontynuacją wydanej w 1993 roku wyścigowej gry akcji. Gracze ponownie biorą udział w futurystycznym show telewizyjnym, gdzie jako kierowcy opancerzonych samochodów rywalizują o cenne nagrody.

Wyścigi | TPP | science fiction | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka MegaRace 2 (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia1996

Trzy lata po premierze gry MegaRace ekipa deweloperska studia Cryo Interactive przygotowała kontynuację swego hitu. Twórcy zdecydowali się odejść od pomysłu strzelaniny z rodzaju celowniczków na rzecz bardziej klasycznych wyścigów z elementami gry akcji.

Fabuła MegaRace 2 ponownie koncentruje się wokół fikcyjnego, telewizyjnego show, którego gospodarzem jest ekscentryczny Lance Boyle. Uczestnicy programu stają na starcie widowiskowych wyścigów. Tym razem jednak zasady uległy zmianie. Zamiast eliminować bandy rzezimieszków gracze muszą postarać się dojechać do mety przed konkurentami.

W grze pojawia się 14 modeli opancerzonych samochodów, które poprowadzić można w wyścigach. Deweloperzy przygotowali jedynie 6 tras, jednak warunkiem przejścia do następnego etapu jest co najmniej trzykrotne pokonanie każdego toru (dwa razy w pierwszej trójce i finałowe zwycięstwo). W każdym turnieju bierze udział 8 kierowców, przy czym najwolniejsi są eliminowani z dalszej zabawy.

Model jazdy zastosowany w MegaRace 2 ma zręcznościowy charakter. Dodatkowo podczas zmagań z rywalami użyć można rozmaitych rodzajów broni, a także skorzystać z pojawiających się na trasie power-upów.

Zastosowanie bardziej nowoczesnego silnika graficznego pozwoliło ekipie Cryo Interactive znacząco ponieść jakość oprawy wizualnej. Zarówno trójwymiarowe modele pojazdów, jak i otoczenie torów renderowane są w czasie rzeczywistym. Nie zabrakło również przerywników filmowych, które wykonane zostały w technologii full-motion-video.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe MegaRace 2

odpowiednia dla każdego wieku