Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMO - Gry Wyścigi PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi o tematyce MMO na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4

Wyścigi 2 października 2018

Czwarta odsłona bestsellerowego cyklu gier wyścigowych z otwartym światem, tworzonych przez studio Playground Games. Produkcja zabiera nas w podróż do Wielkiej Brytanii, gdzie walczymy o zwycięstwo za kierownicami ponad czterystu pięćdziesięciu samochodów. Największą nowością wprowadzoną w grze Forza Horizon 4 są pory roku, które zmieniają się raz na tydzień.

Test Drive Unlimited: Solar Crown
Test Drive Unlimited: Solar Crown

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Trzecia część podserii gier wyścigowych z otwartym światem, wchodzącej w skład cyklu Test Drive. Test Drive Unlimited 3 jest dziełem studia Kylotonn, a wydaniem tej produkcji zajęła się firma Nacon, która w 2016 roku przejęła prawa do tej kultowej marki.

The Crew 2
The Crew 2

Wyścigi 29 czerwca 2018

Druga odsłona udanej wieloosobowej gry wyścigowej z otwartym światem, przygotowanej przez studio Ivory Tower złożone z byłych członków zespołu Eden Games (który stworzył Test Drive Unlimited). Podobnie jak to było w pierwszej odsłonie, zmagania w The Crew 2 toczą się na wielkiej mapie Stanów Zjednoczonych. Gracze biorą udział w różnego rodzaju zawodach motoryzacyjnych, rywalizując między sobą lub z komputerem. Tym razem do dyspozycji oddano nie tylko rozmaite samochody i motory, ale również łodzie oraz samoloty. The Crew 2 wykorzystuje zręcznościowy model sterowania tymi maszynami, a na trasach nie brakuje przeszkód czy wyskoczni. Gracze cieszą się dużą swobodą rozgrywki – mogą pojechać, polecieć czy popłynąć w każde miejsce, przełączając się między różnymi typami maszyn w locie. Rozbudowane opcje społecznościowe umożliwiają nie tylko wspólne ściganie się, lecz także łączenie się w kluby oraz chwalenie swoimi osiągnięciami. Całości dopełnia szczegółowa grafika oraz dynamiczny cykl dobowy.

Need for Speed World
Need for Speed World

Wyścigi 27 lipca 2010

Sieciowa odsłona popularnej serii wyścigowej Need for Speed, nastawiona na rywalizację pomiędzy graczami. Za jej powstaniem stoją wewnętrzne studia EA, odpowiedzialne m.in. za kilka wcześniejszych części gry oraz serię Skate. Akcja produkcji przenosi nas do wypełnionego rozmaitymi atrakcjami wirtualnego miasta, podzielonego na szereg zróżnicowanych stylistycznie dzielnic. Gracze biorą udział w różnego rodzaju wyścigach, ścigając się z komputerowym przeciwnikiem, bądź między sobą. W przypadku zderzenia z radiowozem, stajemy także do pojedynków z policją. Za uzyskaną w wyścigach reputację odblokowywane są kolejne poziomy kierowcy oraz specjalne umiejętności. Zarobione pieniądze można wydać na nowe wozy i szereg ulepszeń, pozwalających na tuning mechaniczny oraz wizualny. Darmowy model rozgrywki uzupełniony został mikropłatnościami, pozwalającymi na zakup rozmaitych power-upów, dodatkowego miejsca w garażu lub wynajem ekskluzywnych modeli samochodów.

RaceRoom Racing Experience
RaceRoom Racing Experience

Wyścigi 12 lutego 2013

Zaawansowany symulator samochodowy, opracowany przez weteranów gatunku – studio SimBin, które zasłynęło takimi seriami, jak RACE czy GTR. Kolejna produkcja Szwedów to jednak nie tylko symulator, ale cała platforma społecznościowa, w której możemy zarządzać własnym garażem, a także ścigać się z innymi graczami, tworząc grupy zrzeszające miłośników poszczególnych marek i producentów. Wszystko to okraszone zostało ogromną ilością danych oraz statystyk. Tytuł oferuje szeroką gamę licencjonowanych samochodów oraz szereg wiernie odwzorowanych torów wyścigowych – także tych mniej znanych. W wersji darmowej otrzymujemy skromną pulę pojazdów i tras, zaś kolejne możemy nabywać w specjalnym sklepie za realne pieniądze. Jak zwykle w przypadku gier studia SimBin dominuje realizm oraz doskonała fizyka jazdy ImmersiDrive, gwarantująca realistyczne uszkodzenia i zużycie elementów samochodu. W porównaniu z poprzednimi tytułami producenta, znacznej poprawie uległa także oprawa audiowizualna gry.

Drift City
Drift City

Wyścigi 5 września 2007

Sieciowe wyścigi zrealizowane w konwencji MMO. Gra oferuje cztery miasta o otwartej strukturze i odmiennym wystroju. Wygrane zawody wypełniają nasze konto pieniędzmi, które wydajemy na zakup nowych aut i ulepszanie już posiadanych. Szata graficzna udanie korzysta z cel-shadingu, co nadaje całości unikatowy kreskówkowy charakter

World of Speed
World of Speed

Wyścigi prace wstrzymane

Dystrybuowana w formule free-to-play sieciowa gra wyścigowa, koncentrująca się na rywalizacji drużynowej. Za jej powstanie odpowiada doświadczone studio Slightly Mad, mające na swoim koncie między innymi obie odsłony serii Need for Speed: SHIFT oraz Test Drive: Ferrari Racing Legends i Project CARS. W grze zasiadamy za kierownicą licencjonowanych, seryjnych oraz ekskluzywnych samochodów czołowych światowych marek, by wziąć udział w szeregu rozsianych po całym globie wyścigowych wyzwań. Zmagania toczą się zarówno na znanych, realnie istniejących torach, jak i trasach zupełnie fikcyjnych, gdzie poza standardowymi wyścigami czekają na nas także pościgi, zawody w drifcie czy rywalizacja w stylu „capture the flag”. Autorzy położyli nacisk na przystępność rozgrywki i czysto zręcznościowy model jazdy. Istotnym elementem gry są rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające na łączenie się w klany i uczestnictwo w prawdziwych samochodowych bitwach o kontrolę nad poszczególnymi trasami.

Project Torque
Project Torque

Wyścigi 12 sierpnia 2007

Project Torque to sieciowe wyścigi samochodowe, opracowane przez firmę Invictus na zlecenie grupy Aeria Games. Opisywany projekt dystrybuowany jest całkowicie za darmo, a do jego uruchomienia wystarcza posiadanie odpowiednio skonfigurowanego klienta gry oraz stabilnego połączenia z Internetem.

The Crew: Calling All Units
The Crew: Calling All Units

Wyścigi 29 listopada 2016

Kolejne rozszerzenie do samochodowej gry MMO, stworzonej przez zespół Ivory Tower. Tym razem deweloperzy przygotowali składającą się z dwunastu misji minikampanię, w której możemy stanąć po drugiej stronie barykady i wcielić się w funkcjonariuszy policji. Zabawa opiera się na dynamicznych i efektownych pościgach, a do naszej dyspozycji oddano gadżety i zdolności niedostępne w podstawowej wersji gry. Policjanci robią zatem użytek z ładunków elektromagnetycznych i wzywają wsparcie z powietrza, z kolei pozostali zawodnicy korzystają z granatów błyskowych i nieskończonego nitro. Ponadto, w The Crew: Calling All Units debiutują nowe pojazdy, które można przerobić z myślą o specyfikacji policyjnej. Co ciekawe, w rolę ofiar stróżów prawa mogą wcielić się posiadacze podstawowej wersji gry – dodatek jest obligatoryjny wyłącznie jeśli chcemy zasiąść za kierownicą radiowozu.

V-WTCC 2012
V-WTCC 2012

Wyścigi prace wstrzymane

Symulator samochodowy przeznaczony przede wszystkim dla fanów motoryzacji i realnego podejścia do tematu. Produkcja traktuje o mistrzostwach samochodów turystycznych WTCC. Tytuł jest darmowy i przeznaczony do rywalizacji z innymi graczami.

Motor City Online
Motor City Online

Wyścigi 23 października 2001

Motor City Online to jedna z pierwszych samochodowych gier MMO, za której powstanie odpowiada koncern Electronic Arts. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą 35 modeli samochodów z tzw. złotego okresu amerykańskiej motoryzacji i wziąć udział w niezliczonej ilości wyścigów rozgrywanych na ulicach tytułowego miasta. Rozgrywka łączy elementy symulacyjne, zręcznościowe, strategiczne, a nawet cRPG.

Victory: The Age of Racing
Victory: The Age of Racing

Wyścigi 12 lutego 2014

Sandboksowa gra wyścigowa koncentrująca się na rywalizacji wieloosobowej. W grze możemy zaprojektować od podstaw własny bolid formuły 1 i uczestniczyć w serii sieciowych wyścigów, rozgrywanych na proceduralnie generowanych trasach. Produkcja studia Vae Victis cechuje się wysokiej jakości oprawą oraz realistyczną fizyką jazdy.

CTRacer
CTRacer

Wyścigi 25 czerwca 2009

Darmowa produkcja MMO z gatunku gier wyścigowych, oparta na mikrotransakcjach. Świat gry składa się z kilku miast, w których możemy wykonywać misje oparte na wyścigach mocno stuningowanych samochodów. Z czasem nasza postać zdobywa co raz więcej wirtualnej gotówki i doświadczenia, aby móc zakupić większą liczbę samochodów i usprawnić posiadane maszyny.

Auto Assault
Auto Assault

Wyścigi 13 kwietnia 2006

Auto Assault to gra MMO, która łączy elementy charakterystyczne dla programów RPG z bezpardonową i pozbawioną jakichkolwiek zasad walką futurystycznych samochodów. Po kontakcie z produktem NCSoft, wielbiciele filmów sygnowanych logiem Mad Max poczują się jak w siódmym niebie.

Quantum Rush Online
Quantum Rush Online

Wyścigi 28 lipca 2014

Osadzona w realiach science-fiction gra MMO, w której bierzemy udział w szalonych wyścigach futurystycznych bolidów. Rywalizacja odbywa się na krętych i wypełnionych losowymi znajdźkami trasach, ulokowanych zarówno na Ziemi jak i w przestrzeni kosmicznej. Podczas zabawy wynajdujemy nowe technologie i kupujemy coraz lepsze uzbrojenie, które zapewni naszej maszynie przewagę nad konkurencją w jednym z trzech trybów rozgrywki.