Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksploracyjne - Gry Akcji PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce eksploracyjne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
Akcji
eksploracyjne
Death Stranding
Death Stranding

Akcji 14 lipca 2020

Przygodowa gra akcji TPP, której głównym projektantem jest legenda branży i współtwórca serii Metal Gear, Hideo Kojima. Fabuła Death Stranding obraca się wokół tematu "połączenia". Rolę głównego bohatera zagrał zaś znany z serialu The Walking Dead amerykański aktor Norman Reedus.

No Man's Sky
No Man's Sky

Akcji 12 sierpnia 2016

Utrzymana w stylistyce science fiction, sandboksowa gra akcji nastawiona na samotną zabawę. Za powstanie No Man's Sky odpowiada studio Hello Games, znane wcześniej z barwnej zręcznościówki Joe Danger. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w niezbadanej dotąd części kosmosu, zaś rozgrywka ukazana została w dwojaki sposób. Eksplorację kolejnych zakątków wszechświata prowadzimy za sterami statku kosmicznego, niczym w rasowych produkcjach typu space-sim.

The Pathless
The Pathless

Akcji 12 listopada 2020

The Pathless jest przygodową grą akcji studia Giant Squid, które zasłynęło eksperymentalnym Abzu. W trakcie zabawy gracz wciela się w Łowczynię, która przy pomocy oswojonego orła stara się odwrócić klątwę ciążącą nad światem.

Die Young
Die Young

Akcji 12 września 2019

Osadzona w otwartym świecie gra akcji FPP z elementami survivalu, która w ogólnym zarysie przypomina nieco polskie Dying Light. Główna bohaterka nie ma pojęcia, przez kogo i dlaczego została porwana oraz w jaki sposób znalazła się na jednej ze śródziemnomorskich wysp. Jej zadaniem jest odkrycie prawdy stojącej za tymi wydarzeniami oraz ucieczka z koszmaru, w jakim przyszło jej wziąć udział.

Betrayer
Betrayer

Akcji 24 marca 2014

Pierwszoosobowy horror niezależnego studia Blackpowder Games, złożonego z kilku byłych członków ekipy Monolith Productions (F.E.A.R., No One Lives Forever). Akcja toczy się w XVII wieku w kolonialnej Ameryce Północnej. Gracz musi zbadać tajemnicę zaginięcia mieszkańców brytyjskiej osady. Charakterystyczną cechą gry jest czarno-biała oprawa graficzna.

The Signal From Tolva
The Signal From Tolva

Akcji 10 kwietnia 2017

Pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, osadzona w realiach science fiction. The Signal From Tölva jest dziełem niezależnego studia Big Robot, twórców humorystycznego Sir, You Are Being Hunted. Tym razem gracz wciela się w hakera i przejmuje kontrolę nad robotami, które na własną rękę postanowiły eksplorować obcą planetę. W ten sposób należy zbadać pochodzenie tajemniczego sygnału emitowanego spod powierzchni globu.

Trailmakers
Trailmakers

Akcji 18 września 2019

Gra eksploracyjna, będąca debiutem niezależnego studia Lightbulb Games. Gracz trafia do rozległego, otwartego świata wzorowanego na pustynnych terenach stanu Kolorado. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zostanie najlepszym odkrywcą, czyli tytułowym pionierem. W trakcie zabawy przemierzamy pustkowia i oddajemy się rozmaitym aktywnościom – od poszukiwania oaz ukrytych na pustyni, przez zdobywanie górskich szczytów, aż po branie udziału w szalonych wyścigach.

The Last Journey
The Last Journey

Akcji 25 kwietnia 2017

Osadzona w realiach postapokaliptycznych eksploracyjna gra akcji autorstwa polskiego studia Sleepless Clinic. W The Last Journey przenosimy się do czasów, w których Ziemia została zniszczona w wyniku katastrofy nuklearnej. Przejmując kontrolę nad załogą statku kosmicznego, podróżujemy po niezbadanych zakątkach kosmosu w poszukiwaniu nowego domu dla ludzkiej rasy.

Iron Fish
Iron Fish

Akcji 25 października 2016

Oryginalny horror psychologiczny, będący efektem współpracy studia Beefjack z deweloperem Deanem Edwardsem. Gracz wciela się w rolę Cerys Harley – pani oceanograf, której Brytyjska Marynarka Wojenna powierzyła zadanie przebadania dna morskiego na głębokości siedmiu mil. Wykorzystując specjalistyczne wyposażenie, protagonistka odkrywa i dokumentuje nie tylko niepoznane dotąd stworzenia, lecz także pozostałości po dawnych cywilizacjach.

Future Unfolding
Future Unfolding

Akcji 15 marca 2017

Gra eksploracyjna stworzona przez niezależne studio Spaces of Play. Gracz trafia do onirycznego świata, który zwiedza w skórze bezimiennego, odzianego w niebieską kurtkę bohatera. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji kolorowej, fantastycznej krainy, zamieszkanej przez rozmaite gatunki zwierząt – choć niektóre można wykorzystać na przykład w charakterze wierzchowca, inne potrafią być agresywne.

Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji prace wstrzymane

Eksploracyjna gra MMO od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów I Am Bread i Surgeon Simulator. Worlds Adrift rozgrywa się w krainie wypełnionej dryfującymi w powietrzu wyspami, między którymi przemieszczamy się na pokładzie latających statków. Dbanie o odpowiedni stan oraz ulepszanie pojazdu jest kluczowym elementem rozgrywki, przy czym należy pamiętać, że im większy jest nasz statek, tym więcej graczy potrzeba do jego obsługi.

Near Death
Near Death

Akcji 2 sierpnia 2016

Opracowana przez studio Orthogonal Games pierwszoosobowa przygodówka akcji, koncentrująca się na aspektach survivalowych. W grze Near Death wcielamy się w rolę kobiety, której samolot rozbija się nieopodal opuszczonej stacji badawczej na Antarktydzie. W samym środku burzy śnieżnej, przy temperaturze oscylującej w granicach minus 70 stopni, nasza protagonistka musi znaleźć sposób na przetrwanie i wydostanie się z tego miejsca, co wymagać będzie m.in. przywrócenia działania stacji.