Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Trailmakers (PC)

Trailmakers

Gra eksploracyjna, będąca debiutem niezależnego studia Lightbulb Games. Gracz trafia do rozległego, otwartego świata wzorowanego na pustynnych terenach stanu Kolorado. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zostanie najlepszym odkrywcą, czyli tytułowym pionierem.

Akcji | TPP | samochodowe | sandbox | kooperacja | crafting | eksploracyjne | Xbox Play Anywhere | Xbox Game Pass

Okładka Trailmakers (PC)

data premiery gry:

18wrz2019

PC XONE

21maj2020

PS4

Trailmakers to ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową gra eksploracyjna, w której przemierzamy świat za pomocą wymyślnych, własnoręcznie skonstruowanych maszyn. Za powstanie tytułu odpowiada debiutująca ekipa Flashbulb Games, w skład której weszli byli pracownicy zamkniętego przez koncern Microsoft duńskiego studia Press Play, mającego na swoim koncie takie produkcje, jak Max: Curse of the Brotherhood czy Tentacles: Enter the Mind. Co ciekawe, gra nie bazuje na całkiem nowym koncepcie i stanowi rozwinięcie tajemniczego Projektu Karoo, którego prototyp zapoczątkowany został jeszcze przez ekipę Press Play.

Mechanika

Akcja gry Trailmakers osadzona została w otwartym świecie, wzorowanym na pustynnych terenach stanu Kolorado. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z sandboksową grą eksploracyjną, w której głównym celem graczy jest stanie się najlepszym odkrywcą, czyli tytułowym pionierem świata gry. Podczas zabawy przemierzamy rozległe pustkowia, oddając się rozmaitym aktywnościom, takim jak poszukiwanie ukrytych na pustyni oaz, zdobywanie kolejnych górskich szczytów, a nawet branie udziału w szalonych zmaganiach wyścigowych.

Najważniejszym elementem gry jest jednak możliwość konstruowania rozmaitych maszyn, przy wykorzystaniu zestawu narzędzi i gotowych elementów, przypominających popularne klocki LEGO. Trailmakers w niczym nie ogranicza inwencji graczy, pozwalając im na budowanie wymyślnych konstrukcji, zarówno tych poruszających się na kołach, jak i maszyn latających czy pływających. Raz zbudowany pojazd możemy oczywiście wielokrotnie przebudowywać i ulepszać jego możliwości oraz osiągi. Niezbędne jest także dokonywanie rozmaitych napraw, gdyż w trakcie eksploracji czy wyścigów nasze wehikuły ulegają przeróżnym uszkodzeniom. Formuła rozgrywki zaprojektowana została zaś w taki sposób, aby połączyć grę wideo z prawdziwą zabawą i stanowić wyzwanie zarówno dla dorosłych graczy, jak i dzieci, przyczyniając się do rozwijania ich kreatywności i zdolności twórczych.

Tryby gry

Podobnie jak w większości popularnych sandboksów, w Trailmakers bawić możemy się samotnie, jednak rozgrywka sprawia najwięcej frajdy w trybie wieloosobowym, w którym wraz z innymi graczami możemy organizować wspólne wyprawy czy zwariowane zawody wyścigowe.

Kwestie techniczne

Trailmakers może pochwalić się dopracowaną oprawą wizualną, łączącą lekko postapokaliptyczne, pustynne krajobrazy z kreskówkowym stylem graficznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Trailmakers

Klasyfikacja PEGI Trailmakers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Trailmakers

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4440 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XONE
PS4