Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Die Young (PC)

Die Young

Osadzona w otwartym świecie gra akcji FPP z elementami survivalu, która w ogólnym zarysie przypomina nieco polskie Dying Light. Główna bohaterka nie ma pojęcia, przez kogo i dlaczego została porwana oraz w jaki sposób znalazła się na jednej ze śródziemnomorskich wysp.

Akcji | FPP | survival | elementy przygodowe | indie | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

Okładka Die Young (PC)

producent: Indie Gala

wydawca: Indie Gala

Strona oficjalna

data premiery gry:

12wrz2019

PC

gru2020

PS4

2021

XONE

Die Young jest skoncentrowaną na survivalu, niezależną grą eksploracyjną, stworzoną przez wewnętrzne studio firmy Indie Gala. Produkcja trafiła między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

W Die Young gracz wciela się w rolę dziewczyny uwięzionej na jednej ze śródziemnomorskich wysp, zamieszkanej przez enigmatyczną, wiejską społeczność. Bohaterka nie ma pojęcia, przez kogo i dlaczego została porwana – zadaniem gracza jest nie tylko odkrycie prawdy, lecz przede wszystkim ucieczka z koszmaru, w jakim przyszło jej wziąć udział.

Mechanika

W Die Young na platformie PC, PS4 i XONE akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka koncentruje się na zwiedzaniu otwartego świata i walce o przetrwanie. Na środowisko gry składają się zarówno sielskie krajobrazy, jak i pełna tajemnic osada, starożytne ruiny, czy choćby mroczne jaskinie i kopalnie.

W trakcie zabawy gracz musi przywiązywać dużą wagę do aktualnej kondycji protagonistki, dbając o pożywienie, odpowiedni poziom nawodnienia jej organizmu, a także o przydatny ekwipunek. Co ciekawe, do dyspozycji bohaterki nie oddano żadnej broni – dziewczyna potrafi jednak szybko biegać, a także się wspinać, co w sytuacji zagrożenia pozwala na ucieczkę przed agresorami. Spotkanie twarzą w twarz z oponentem zazwyczaj nie kończy się dla niej zbyt dobrze – sceny pokroju dekapitacji przy użyciu topora są tutaj na porządku dziennym.

Kwestie techniczne

Die Young działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania – wrażenie robi zwłaszcza pełna detali, poruszająca się na wietrze roślinność. Ponadto, zabawie towarzyszy specjalnie przygotowany soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Die Young

Wymagania wiekowe Die Young

18+

Wymagania sprzętowe Die Young

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE