Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Gry przed premierą na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 1245
PC
Tematyki
Eco
Eco

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 6 lutego 2018)

Eco to pecetowy sandbox autorstwa zespołu Strange Loop Games. Projekt od innych przedstawicieli gatunku odróżnia zaawansowana symulacja ekosystemu. Działania graczy mają bezpośredni wpływ na przyrodę i nierozważne eksploatowanie środowiska może doprowadzić do zagłady całej krainy.

Potion Craft: Alchemist Simulator
Potion Craft: Alchemist Simulator

Symulacje 2021

Potion Craft: Alchemist Simulator to niezależny symulator z elementami RPG i zarządzania, w którym mamy okazję poznać tajniki pracy alchemika, tworzyć mikstury za pomocą różnych składników i sprzedawać je klientom.

Climber: Sky is the Limit
Climber: Sky is the Limit

Symulacje 2022

Climber: Sky is the Limit to przygodowa gra akcji z elementami symulacyjnymi i survivalowymi, w której wcielamy się w himalaistę zdobywającego zimą najwyższe szczyty świata. Zajmujemy się nie tylko mozolną wspinaczką, lecz także planowaniem całej wyprawy. Musimy więc dbać o sponsorów i przygotować żywność oraz sprzęt, a kiedy już trafimy do base campu – spakować plecak w taki sposób, by zawsze mieć przy sobie rzeczy niezbędne do przetrwania na ośmiotysięczniku.

Ys IX: Monstrum Nox
Ys IX: Monstrum Nox

RPG sierpień 2021

Ys IX: Monstrum Nox to RPG akcji, należące do jednej z najstarszych serii gier jRPG. Zabawa sprowadza się głównie do walki za pomocą zręcznościowego systemu potyczek. Produkcja osadzona jest w realiach fantasy, a jej fabuła obraca się wokół więziennego miasta.

Population Zero
Population Zero

Akcji wrzesień 2021 (wczesny dostęp od 5 maja 2020)

Osadzony w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania, modelem rozgrywki i realiami przypominający np. ARK: Survival Evolved. Akcja gry Population Zero toczy się na wielkiej powierzchni egzotycznej obcej planety, pełnej różnorakich niebezpieczeństw.

Priest Simulator
Priest Simulator

Symulacje 2021

Priest Simulator to humorystyczna gra symulacyjna, w której gracz wciela się w duchownego. Typowy dzień członka kleru to m.in. wygłaszanie kazań, odprawianie egzorcyzmów, udzielanie sakramentów za opłatą i szeroko rozumiana walka ze złem.

Solar Warden
Solar Warden

Akcji 2022

Kosmiczna strzelanka wzbogacona rozbudowanymi elementami strategicznymi. Gracz staje na czele floty powołanej w celu obrony Ziemi przed asteroidami oraz obcą rasą. Podczas zabawy walczymy z zagrożeniami osobiście, z kokpitu statku, jak i wydajemy rozkazy pozostałym jednostkom. Natomiast pomiędzy misjami zajmujemy się zarządzeniem organizacją, co obejmuje m.in. stosunki dyplomatyczne z rządami państw, prowadzenie badań technologicznych i pilnowanie finansowej strony przedsięwzięcia.

ATOM RPG: Trudograd
ATOM RPG: Trudograd

RPG 2021 (wczesny dostęp od 11 maja 2020)

Samodzielny dodatek do gry ATOM RPG, który kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwowzorze. W ATOM RPG: Trudograd prowadzimy rozmowy i realizujemy zadania dla mieszkańców tytułowego miasta, a także toczymy turowe starcia z przeciwnikami.

Of Ships & Scoundrels
Of Ships & Scoundrels

Strategiczne czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 14 listopada 2019)

Oryginalna hybryda strategii turowej i gry akcji, dodatkowo wzbogacona o elementy RPG. W Of Ships & Scoundrels gracz staje na czele floty i próbuje przejąć kontrolę nad malowniczym archipelagiem. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza tytuł zawiera rozbudowany tryb multiplayer.

American Truck Simulator: Texas
American Truck Simulator: Texas

Symulacje 2022

American Truck Simulator: Texas to ósmy duży płatny dodatek do gry symulacyjnej American Truck Simulator. Add-on wzbogaca tę produkcję o zupełnie nowy stan – Teksas – starając się oddać jego różnorodność zarówno pod względem krajobrazów, jak i działających w nim firm.

Asterix & Obelix: Slap them All!
Asterix & Obelix: Slap them All!

Akcji 2021

Brawler, w którym wcielamy się w tytułowych Galów i walczymy z Rzymianami, Normanami oraz wszelkiej maści bandytami. W Asterix & Obelix: Slap them All! można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy na wspólnym ekranie.

Timberborn
Timberborn

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 2021)

Timberborn to polska strategia ekonomiczna z gatunku city builderów z elementami survivalu, w której naszym celem jest stworzenie dobrze prosperującego miasteczka zamieszkiwanego przez bobry. Za grę odpowiada studio Mechanistry.

Suicide Squad: Kill The Justice League
Suicide Squad: Kill The Justice League

Akcji 2022

Nastawiona na kooperację gra akcji TPP, za którą odpowiada studio Rocksteady, twórcy serii Batman: Arkham. Suicide Squad: Kill The Justice League, które opiera się na komiksach o Legionie samobójców od DC Comics, przenosi graczy do miasta Supermana – Metropolis.

Industries of Titan
Industries of Titan

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 14 kwietnia 2020)

Industries of Titan to strategia ekonomiczna czasu rzeczywistego wzbogacona elementami wojennego RTS-a, którą wyprodukowało studio Brace Yourself Games. Naszym zadaniem jest wybudowanie księżycowego miasta; w tym celu należy zadbać zarówno o wydobycie i przetwarzanie surowców, jak i wykorzystywanie ich do produkcji dóbr. Gracz musi konstruować budynki i dbać o optymalizację działania fabryk, tak aby uniknąć niepotrzebnych przestojów.

Tormentum II
Tormentum II

Przygodowe 2021

Polska przygodówka typu point & click, której akcja rozgrywa się w mrocznym, surrealistycznym świecie wypełnionym potworami rodem z koszmarów. Inspiracją dla Tormentum II była twórczość H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Za grę odpowiada deweloper OhNoo Studio.

Truck Driver
Truck Driver

Symulacje 2021

Wzbogacona o elementy symulacji gra samochodowa, w której zasiadamy za kierownicą ciężarówki i przewozimy rozmaite towary. W zamian za pozyskane w ten sposób pieniądze możemy nie tylko kupować nowe pojazdy, lecz także ulepszać już posiadane. Poza tym podejmując się kolejnych zadań, stopniowo wzmacniamy więzi z lokalną społecznością.

GearCity
GearCity

Strategiczne czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 30 maja 2014)

Strategia ekonomiczna, w której zarządzamy firmą działającą w branży motoryzacyjnej. W trakcie zabawy w GearCity nie tylko projektujemy samochody, lecz również musimy wznosić fabryki i salony, dbać o marketing, a także reagować na potrzeby dynamicznie ewoluującego rynku.

Wolfpack
Wolfpack

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 15 marca 2019)

Wolfpack to kooperacyjny symulator okrętu podwodnego. Pięcioosobowa grupa graczy wciela się w załogę niemieckiej jednostki w okresie II wojny światowej. Każdy z nich ma odmienne obowiązki, które wykonuje, ręcznie manipulując instrumentami pokładowymi.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms
Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

RPG 2021

Izometryczna gra RPG akcji, w pracach nad którą uczestniczył słynny Chris Avellone, osadzona w pełnej intryg, klasycznej krainie fantasy. Alaloth oferuje lokalny 4-osobowy tryb kooperacji i łączy wiele rozwiązań typowych dla gatunku soulslike z rozbudowaną fabułą. Za stworzenie produkcji odpowiada Gamera Interactive.

Combat Air Patrol 2: Military Flight Simulator
Combat Air Patrol 2: Military Flight Simulator

Symulacje sierpień 2021 (wczesny dostęp od 6 czerwca 2016)

Wojskowy symulator lotniczy, będący duchowym spadkobiercą gry Combat Air Patrol, wydanej w 1993 roku na komputerach Amiga. Za jego powstanie odpowiada studio Sim155 Limited, założone przez jednego z głównych projektantów oryginału. W grze możemy zasiąść w kokpicie amerykańsko-brytyjskiego samolotu rozpoznawczego AV-8B Harrier II, którego główną cechą jest możliwość krótkiego, pionowego startu oraz lądowania V/STOL.

The Black Masses
The Black Masses

RPG 2022 (wczesny dostęp od 12 marca 2020)

Pierwszoosobowa gra action-RPG osadzona w quasi-średniowiecznych realiach. Gracz wciela się w ocalałego, który próbuje przetrwać w wielkim otwartym świecie opanowanym przez hordy istot przypominających zombie. Za stworzenie tytułu odpowiada Brilliant Game Studios, autorzy Ultimate Epic Battle Simulatora.

Project: Ragnarok
Project: Ragnarok

RPG 2022

Gra RPG akcji od firmy NetEase. W The Ragnarok trafiamy do inspirowanej mitologią nordycką fantastycznej krainy stojącej na skraju zagłady. W trakcie zabawy wcielamy się w herosa obdarzonego boskimi mocami, którego zadaniem jest powstrzymanie apokalipsy.

Fire Commander
Fire Commander

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Wspólna produkcja studiów Atomic Wolf oraz Pixel Crow. Gracz staje na czele drużyny strażackiej, za zadanie mając gaszenie pożarów oraz ratowanie ludzi. Tytuł kładzie duży nacisk na rozwijanie drużyny i umiejętności bohaterów.

Fights in Tight Spaces
Fights in Tight Spaces

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 24 lutego 2021)

Turowa gra taktyczna, w której wcielamy się w tajnego agenta walczącego ze złoczyńcami przy pomocy własnych pięści. W Fights in Tight Spaces komponujemy talię kart odpowiadających różnym atakom i bierzemy udział w potyczkach toczonych w ciasnych przestrzeniach.