Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PSVSwitch
Okładka Pato Box (PC)
OkładkaPato Box (PC)

Pato Box

Oryginalna gra niezależna, w której wcielamy się w kaczkę boksera, która mści się na swoich dawnych pracodawcach. Rozgrywka jest serią pięściarskich walk z bossami, inspirowanych klasycznym cyklem Punch-Out!!, wzbogaconą o elementy przygodowo-eksploracyjne.

Zręcznościowe | boks | elementy logiczne | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pato Box Premiera

16mar2018

PC

9lip2018

Switch

28sie2018

PS4

2paź2018

PSV

producent: Bromio wydawca: Bromio Strona oficjalna

Gry podobne do Pato Box

Punch Club

Real Boxing

Pato Box to przygodowa gra bokserska osadzona w surrealistycznym i ponurym świecie, przedstawionym jedynie w czerni i bieli. Deweloperem gry jest niezależne meksykańskie studio Bromio, które specjalizuje się w produkcjach mobilnych. Pato Box zostało sfinansowane podczas zbiórki w crowdfundingowym serwisie Kickstarter w 2017 roku.

Fabuła

Głównym bohaterem Pato Box jest Primo, bokserski czempion, którego spośród tłumu innych zawodników wyróżnia dziobata, kacza głowa. Podziemne walki, w których uczestniczy protagonista, są organizowane przez wpływową grupę o nazwie Deathflocks. Sponsorzy zawodów odwracają się jednak od Primo i postanawiają go ukarać po tym, gdy zostaje on pokonany przez pretendenta do tytułu mistrza. Po pojedynku protagonista budzi się półżywy i zakrwawiony w jednym z miejskich zaułków. Znaleziony przez pielęgniarkę, dochodzi do siebie i postanawia zemścić się na dawnych pracodawcach, szturmując ich siedzibę i pokonując wszystkich siedmiu członków organizacji.

Mechanika

Pato Box to unikalne połączenie zręcznościowej gry bokserskiej, mocno inspirowanej modelem rozgrywki z cyklu Punch-Out!!, z przygodówką z elementami eksploracyjnymi i logicznymi. W trakcie zabawy główny bohater star się przedostać na najwyższe piętro siedziby Deathflocks, pokonując po drodze wszystkich członków grupy, z których każdy zajmuje jeden poziom budynku.

Kolejne piętra stawiają przed nami nowe wyzwania i zagadki, a także są utrzymane w charakterystycznej tematyce, takiej jak rzeźnia czy kasyno. Ukoronowaniem naszych działań są walki z bossami. Twórcy przygotowali w sumie siedem takich pojedynków, z których każdy posiada unikalne rozwiązania mechaniczne. Rozgrywają się one na dwuwymiarowym planie, a akcję obserwujemy zza pleców Primo.

Tryby gry

Pato Box oferuje dwa tryby zabawy. Pierwszy to moduł fabularny, w którym poznajemy historię Primo i zwiedzamy poszczególne poziomy budynku Deathflocks. W drugim trybie o nazwie arcade bierzemy udział w serii walk z bossami, starając się zdobyć jak najlepszy wynik punktowy.

Kwestie techniczne

Pato Box oferuje oryginalną trójwymiarową oprawę graficzną, korzystająca z wyrazistego komiksowego stylu graficznego oraz techniki cel shading. Rozgrywce towarzyszy ścieżka muzyczna, posiadająca klasyczne utwory fortepianowe oraz elektroniczne, inspirowane dźwiękami lat 80.

Tryb gry: single player  

Pato Box cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Pato Box: 16+

Pato Box Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel Iris Pro 6200 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
PSV