Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Partisan (PC)
OkładkaPartisan (PC)

Partisan PC

Głównym bohaterem tego połączenia dynamicznej akcji i elementów gatunku cRPG jest bohaterski oficer Armii Czerwonej, który w skutek nieszczęśliwego zbiegu działań wojennych samotnie walczy o przetrwanie na linii frontu.

RPG | II wojna światowa | widok izometryczny | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Partisan Premiera PC

25grudnia2008

producent: Paradigm wydawca: Noviy Disk

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Partisan

Fallout 2

Freedom Fighters

Dungeon Cleaners

Partisan to gra z gatunku action/RPG, wykorzystująca realia quasi-historyczne i wojenne. Wcielamy się w rolę bohaterskiego oficera Armii Czerwonej, który w skutek nieszczęśliwego zbiegu działań wojennych samotnie walczy o przetrwanie na linii frontu.

Batalion naszego radzieckiego kapitana został obrócony w puch przez wojska niemieckie, zaś garstka ocalałych i wiernych mu żołnierzy została zmuszona do kapitulacji, a następnie wzięta do niewoli. Nic jednak nie jest możliwe dla naszej sowieckiej wersji Rambo – wyzwoli on swych oddanych towarzyszy z rąk Nazistów, skradnie plany supertajnej i supernowoczesnej broni masowego rażenia, a następnie przyczyni się do walnej klęski Niemców w całej wojnie. Wszystko to za drobną pomocą miłośnika gier komputerowych, który akurat zdecydował się na zakup tej niecodziennej pozycji, zręcznie łączącej klasyczną grę akcji z elementami taktycznymi i RPG.

Nic jednak nie zdziałamy, jeśli nie uda nam się wejść w posiadanie chociaż zwykłego Lugera czy poczciwej TT-tki. W tym wypadku mieliśmy choć odrobinę szczęścia – przygodę zaczynamy w pobliżu niewielkiej osady, w której bez większych problemów spotykamy wielu niezwykle użytecznych bohaterów niezależnych (sprzedawca broni, rośli chłopi chętni za niewielką zapłatą wspomóc nas w walce czy normalni mieszkańcy, będący źródłem misji pobocznych oraz zaopatrzenia). Wraz z rozwojem wydarzeń podnoszą się także możliwości naszego alter ego – możemy go nauczyć wielu praktycznych sztuczek oraz różnego rodzaju zdolności bitewnych, które pozwalają znacznie zwiększyć jego wojenny potencjał.

Nasz żołnierski żywot wymaga od nas sprawdzenia się w różnych sytuacjach. Od walnych bitew na otwartej przestrzeni przez potyczki w miastach aż po tajne, podziemne kompleksy Nazistów – wszędzie musimy wykazać się sprytem, refleksem i stalowymi nerwami. Wróg niemal w każdej sytuacji posiada bowiem przygniatającą przewagę liczebną i bez przemyślanej koncepcji działania nie mamy co liczyć na ostateczne zwycięstwo. Podstawą jest więc rozsądne dobieranie uzbrojenia na misje, wykorzystywanie ukształtowania terenu oraz przejmowanie i utrzymywanie kluczowych punktów militarnych.

Ostatnia modyfikacja 19 stycznia 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Partisan: 16+

Partisan Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista