Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Cleaners (PC)
OkładkaDungeon Cleaners (PC)

Dungeon Cleaners PC

Planet Alcatraz

Gra role-playing osadzona w futurystycznych klimatach. „Dungeon Cleaners” łączy wybrane elementy serii „Fallout” oraz „Jagged Alliance”. Spory nacisk położono w nim na warstwę taktyczną.

RPG | science fiction | widok izometryczny | klasyczne RPG

Dungeon Cleaners Premiera PC

3listopada2006

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

rosyjskarosyjska

Gra role-playing osadzona w futurystycznych klimatach. „Dungeon Cleaners” łączy wybrane elementy serii „Fallout” oraz „Jagged Alliance”. Spory nacisk położono w nim na warstwę taktyczną. Akcję „Dungeon Cleaners” osadzono na opustoszałej planecie, która obecnie pełni rolę więzienia. Zsyłani są tu przestępcy i nieuczciwi obywatele Intergalaktycznego Imperium. Gracz wciela się w jedną z takich osób. Jego podstawowym problemem jest przeżycie. Musi odnaleźć się na planecie pełnej morderców, złodziei i oszustów. Podobnie jak w wielu innych grach role-playing, przewodni wątek ujawnia się dopiero w dalszej części gry.

Rozgrywka została zrealizowana w czasie rzeczywistym. Tyczy się to także dość częstych bitew. Autorzy „Dungeon Cleaners” na potrzeby gry opracowali zupełni zupełnie nowy system RPG, konkurencyjny do już istniejących (m.in. AD&D). Gracz w trakcie zabawy może skorzystać z około 80 typów uzbrojenia. Do jego dyspozycji oddano różnorakie pancerze, broń białą, a także futurystyczne bronie. Poszczególne modele różnią się oczywiście siłą ognia, celnością, zasięgiem czy rodzajem używanej amunicji.

Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej gry należy utworzyć własną postać. Gracz musi ustalić jej płeć oraz wygląd. Do jego dyspozycji oddano rozbudowane narzędzie pozwalające dostosować wygląd bohatera do własnych upodobań (kolor oczu, włosów, wygląd twarzy, ubiór, a nawet obecność tatuaży). Istotną rolę w trakcie gry odgrywają rozmowy z postaciami niezależnymi (NPC). Są one w dużym stopniu nieliniowe. Bohaterowie niezależni (jest ich około dwustu) biorą pod uwagę wiele czynników - wcześniejsze poczynania sterowanego przez gracza bohatera, jego płeć, a nawet wygląd.

Oprawa graficzna „Dungeon Cleaners” przypomina tradycyjne gry role-playing. Akcja jest obserwowana w rzucie izometrycznym. Znaczną część ekranu zajmuje interfejs obsługi.

Nośnik: 4 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Cleaners: 12+