Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Parkan II (PC)

Parkan 2 PC

Parkan II

Kontynuacja wydanego w połowie 2001 roku „Parkan: Iron Strategy”. W przeciwieństwie do tamtej gry nie mamy jednak do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego. Druga część serii to przede wszystkim rozbudowany kosmiczny symulator z elementami gry zręcznościowej.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Parkan II (PC)

producent: Nikita Ltd.

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27maja2005

18sierpnia2006

pudełko PL

Kontynuacja wydanego w połowie 2001 roku „Parkan: Iron Strategy”. W przeciwieństwie do tamtej gry nie mamy jednak do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego. Druga część serii to przede wszystkim rozbudowany kosmiczny symulator z elementami gry zręcznościowej (widok z pierwszej osoby). W trakcie zabawy gracz eksploruje kolejne rejony Wszechświata. Autorzy zadbali o to, aby był on odpowiednio rozbudowany a zarazem zróżnicowany. Gracz odwiedza więc różnorakie planety (większość z nich jest już skolonizowana) czy ogromne stacje kosmiczne. Na swojej drodze napotyka wiele innych jednostek z czego znaczna ich część jest do niego wrogo nastawiona.

Walka odgrywa kluczową rolę w trakcie gry. Równie dobrze można eliminować wrogów z ogromnych dział posiadanego statku, jak i eksplorować powierzchnie planet z karabinem w ręku. Od gracza zależy na jaki typ zabawy się zdecyduje. Przeciwnicy są zróżnicowani, jak na futurystyczną grę przystało nie mogło zabraknąć przedstawicieli wielu kosmicznych ras.

Przebieg zabawy jest w dużym stopniu nieliniowy. Gracz wybiera sobie kolejne cele, ale i ustala sam typ rozgrywki. Może się na przykład zająć handlem, kolonizacją nowych planet, polowaniem na groźnych przestępców, ale i okradaniem bezbronnych statków. Do jego dyspozycji oddano wiele typów statków, które dodatkowo może upgrade'ować. To samo tyczy się pojazdów naziemnych, których można używać w trakcie eksploracji powierzchni planet. W miarę rozwoju akcji potęga sterowanej postaci rośnie. Gracz może zbudować własną armię, przy użyciu której podbije wybraną planetę czy nawet cały system gwiezdny. Całość jest zaprezentowana w pełnym trójwymiarze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do Parkan 2

Klasyfikacja PEGI Parkan 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Parkan 2 - przed premierą
Parkan 2 - przed premierą

Przed premierą 18 kwietnia 2005, 12:14

Fabuła Parkana II jest niezwykle interesująca, dlatego poświęciłem jej tak dużo miejsca. Interaktywną przygodę rozpoczniemy w sektorze Lentis. Celem naszej wyprawy w przeszłość jest odnalezienie zaginionych naukowców, jednak pozbawieni jakichkolwiek pieniędzy nic nie zdziałamy. Dlatego też, zanim rozpoczniemy poszukiwania, wypadałoby zarobić nieco gotówki. Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich to praca na własną rękę pod postacią czarnego charakteru – gwiezdnego pirata. Możemy też zachować całkowitą neutralność i zająć się międzyplanetarnym handlem. Ostatnia z profesji to najemnik pracujący dla jednej z miejscowych organizacji – oczywiście nie za darmo.