Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Painkiller: Recurring Evil (PC)

Painkiller: Recurring Evil PC

Szósta odsłona popularnego cyklu strzelanin FPP; pieczę nad nią sprawowało rosyjskie studio MED-Art. Gracze wcielają się w Dzikiego Billa Shermana znanego z gry Painkiller: Resurrection.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Painkiller: Recurring Evil (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2012

Painkiller: Recurring Evil jest szóstą odsłoną wypełnionych akcją FPS-ów, którym początek dało polskie studio People Can Fly. Nie jest to jednak pełnoprawna kontynuacja, a samodzielny dodatek, który wprowadza 5 nowych map, jedną nową broń, ścieżkę dźwiękową oraz nową historię. Sama mechanika rozgrywki pozostała niezmieniona - zadaniem gracza wciąż jest wyeliminowanie hord przeciwników i dotarcie w jednym kawałku do końca poziomu. W osiągnięciu sukcesu pomaga mu zdolność przeobrażania się w demona po zebraniu odpowiedniej ilości dusz.

Fabuła Recurring Evil po raz kolejny opowiada historię Billa Shermana, głównego bohatera wydanego w 2009 roku Painkiller: Resurrection. Akcja gry przenosi nas do czyśćca, gdzie po raz kolejny musimy zmierzyć się z siłami zła w walce o własną duszę. Jedynym sposobem, by tego dokonać jest przedarcie się przez niebezpieczne i dotąd niezbadane tereny, w których roi się od piekielnych istot. Każda z pięciu nowych lokacji została zaprojektowana od podstaw przez rosyjskie studio MED-Art i charakteryzują się one dużą różnorodnością. Walki rozgrywają się w ponurym opactwie czy pochłoniętym przez dżunglę kompleksie świątynnym, by niedługo potem przenieść się do starego magazynu czy na zniszczoną autostradę, wypełnioną wrakami opuszczonych samochodów.

Gra działa na wysłużonym silniku PainEngine - tym samym, na którym powstała pierwsza część serii. Grafika została jednak nieznacznie poprawiona, głównie dzięki zwiększeniu rozdzielczości tekstur i szczegółowości z jaką wykonano poszczególne modele. Usprawnienia dotknęły także sztucznej inteligencji przeciwników, którzy w tej odsłonie występują przeciwko graczowi wyjątkowo licznie - wedle zapewnień twórców jest ich ponad 6 tysięcy. Painkiller: Recurring Evil jest produkcją skierowaną głównie do fanów serii. Czas potrzebny do ukończenia gry szacuje się na około 5 godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Painkiller: Recurring Evil

Wymagania wiekowe Painkiller: Recurring Evil

18+

Wymagania sprzętowe Painkiller: Recurring Evil

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3.2 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista/7