Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Outer Ridge (PC)

Outer Ridge PC

Outer Ridge to nietypowy klon Asteroids. Jego inność polega na tym, że zamiast widoku z góry, autor zaserwował nam perspektywę z pierwszej osoby, podobnie jak w tradycyjnych symulatorach kosmicznych.

Akcji

PC Windows
Okładka Outer Ridge (PC)

producent: GraphicWares

wydawca: Wizard Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja1995

Outer Ridge to nietypowy klon Asteroids. Jego inność polega na tym, że zamiast widoku z góry, autor zaserwował nam perspektywę z pierwszej osoby, podobnie jak w tradycyjnych symulatorach kosmicznych. Nie zmieniła się za to ani trochę filozofia gry. Gracz wynajęty przez korporację CRAP, zostaje oddelegowany do przetestowania niewielkiego myśliwca. Jego zadaniem jest zniszczenie asteroidów, dryfujących w przestrzeni pomiędzy Marsem a Saturnem.

Rozgrywka podzielona jest na kolejne etapy. Aby zaliczyć każdy z nich, należy zniszczyć pewną ilość asteroid, wyrażoną w procentach. Jeśli wykonamy stawiane przed nami zadanie, trzeba będzie jeszcze poszukać wyjścia, które przeniesie nas do kolejnej strefy. Oprócz kawałków skał, w przestrzeni mogą pojawić się także wrogowie, którzy aktywnie spróbują unicestwić nasz statek. Oczywiście, w takim wypadku należy się ich jak najszybciej pozbyć, inaczej możemy mieć spore trudności w ukończeniu etapu. Na szczęście, od czasu do czasu z rozbitych asteroid mogą wypaść bonusy, które znacznie ułatwiają rozgrywkę. Możemy wśród nich znaleźć nie tylko mocniejsze bronie, ale również osłony zwiększające wytrzymałość statku czy też dodatkowe „życia”.

Outer Ridge to interesujące spojrzenie na wyeksploatowany do granic możliwości temat Asteroids. Dzięki zastosowaniu perspektywy pierwszej osoby gra przypomina bardziej uproszczony symulator kosmiczny niż kultowy pierwowzór. Mimo to, program powinien przypaść do gustu wszystkim entuzjastom strzelanin, niezależnie od ich stosunku do oryginalnego pomysłu. Zadba o to zarówno wyśmienita oprawa audiowizualna jak i wspaniała, szybka akcja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Outer Ridge

odpowiednia dla każdego wieku