Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Out of the Park Baseball 13 (PC)
OkładkaOut of the Park Baseball 13 (PC)

Out of the Park Baseball 13 PC

Out of the Park Baseball 13 to gra pozwalająca nam obrać rolę menadżera drużyny baseballowej. Tytuł zawiera wszystkie ligi i składy amerykańskiej sceny baseballowej począwszy od roku 1871. Oferuje nie tylko rozgrywkę jednoosobową, ale także rozbudowany tryb multiplayer.

Sportowe | manager | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Out of the Park Baseball 13 Premiera PC

9kwietnia2012

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Out of the Park Baseball 13

Football Manager 2011

Baseball Mogul 2012

Out of the Park Baseball 12

Out of the Park Baseball 13 to kolejna odsłona cyklu symulującego rozgrywki baseballowe. Stworzona i wydana przez Out Of The Park Developments otwiera przed miłośnikami tego sportu możliwość pokierowania swoim zespołem do zwycięstwa i sławy.

Gracz obiera karierę menadżera drużyny baseballowej. Nie jest to proste zadanie – ktoś kto nie ma zbyt dużego pojęcia o tym sporcie może poczuć się przytłoczony ilością tabelek, statystyk, rozkładów, powiadomień i tym podobnych rzeczy. Zarządzanie drużyną wymaga ciągłego nadzorowania stanu fizycznego i psychicznego zawodników, dobierania składów, negocjowania transferów, ustalania strategii (nie tylko zespołu jako całego, ale również poszczególnych graczy), pilnowania rozkładów, gospodarowania finansami, reagowania na nietypowe sytuacje (np. gdy kluczowy zawodnik żali się prasie na złą sytuację w ekipie) i wypełniania wielu innych obowiązków. Nie ma tu żadnych uproszczeń – gracz robi niemal wszystko to, czym w rzeczywistości musi zajmować się menadżer.

Wyniki meczów obliczane są przez komputer, ale jeśli chcemy, nic nie stoi na przeszkodzie aby na bieżąco kontrolować przebieg spotkania i osobiście doradzać zawodnikom w jaki sposób mają się zachować przy kolejnych rozegraniach. Nadzorując mecz, możemy wybrać czy chcemy korzystać z mniej lub bardziej szczegółowego ekranu.

Dostępne tryby gry to kariera (możliwe jest kontynuowanie tej rozpoczętej w OotPB 12), turnieje ligowe (obecnie trwające lub historyczne, sięgające wstecz nawet 1871 roku), Liga Online, szybki mecz oraz pojedynczy mecz na ustalonych przez gracza warunkach.

Gra zawiera wszystkie ligi i składy amerykańskiej sceny baseballowej – nawet te pomniejsze – począwszy od roku 1871. Tym, którym to nie wystarczy, dano możliwość tworzenia własnych zespołów, a nawet całych lig, dobierając autentycznych zawodników z różnych okresów lub generując fikcyjnych.

Grafika ogranicza się do starannie wykonanych tabel oraz ekranu boiska, na którym zawodnicy reprezentowani są przez nazwiska, a proste animacje obrazują przebieg meczy. Spotkania okraszone są szczegółowym komentarzem w formie tekstowej.

W stosunku do poprzednich części serii, Out of the Park Baseball 13 wprowadza garść usprawnień technicznych. Interfejs zaprojektowany został tak, aby pomimo natłoku różnych informacji, gracz był w stanie odnaleźć to, czego szuka. Pomocne w tym celu są liczne skróty klawiszowe, zakładki, możliwość tworzenia własnych list i tym podobne ułatwienia.

Ciekawie rozwiązano tryb multiplayer, zwany tu Ligą Online. Każda liga składa się ze społeczności graczy, której przewodzi Komisarz ustalający zasady rozgrywek, terminarze, itp. Poszczególni członkowie zarządzają własnymi ekipami rywalizującymi ze sobą w turniejach. Liczba graczy ograniczona jest wielkością danej ligi.

Ze względu na wysoki stopień skomplikowania produkcja ta skierowana została raczej do zapalonych fanów baseballu – osoby, które nie znają tego sportu od podszewki, mogą mieć z nią spore trudności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Wymagania wiekowe Out of the Park Baseball 13: Odpowiednia dla każdego wieku.