Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Out of Reach (PC)

Out of Reach PC

Opracowana przez rodzime studio deweloperskie Space Boat przy wsparciu finansowym użytkowników serwisu Indiegogo sandboksowa gra MMO, kładąca nacisk na aspekt survivalowy.

Akcji | FPP | sandbox | elementy RPG | survival | multiplayer | polskie | indie | kooperacja | MMO

PC Windows
Okładka Out of Reach (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2015

wczesny dostęp

13lipca2018

13lipca2018

Steam

Out of Reach to sandboksowy symulator przetrwania z elementami RPG. Za powstanie tytułu odpowiada rodzime studio deweloperskie Space Boat, zaś jego produkcja wsparta została kampanią crowdfundingową w serwisie Indiegogo. Autorzy ograniczyli się do skromnego tła fabularnego, skupiając swe siły na rozgrywce łączącej w sobie najlepsze cechy wydanych do tej pory produkcji z tego gatunku. W grze wcielamy się w rolę rozbitka, który trafia na jedną z wysp nieznanego archipelagu, zaś to, co się później wydarzy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Jak w większości podobnych gier, jednym z najważniejszych elementów rozgrywki jest aspekt survivalowy. Jako pozbawiony wszelkich dóbr rozbitek, musimy mądrze wybrać miejsce, które stanie się naszym nowym domem, a następnie zadbać o podstawowe potrzeby życiowe, takie jak głód czy ubranie. Eksplorując otwarty świat wypełniony łąkami, pustyniami, lasami i jaskiniami, natkniemy się na wiele gatunków dzikich zwierząt, które doskonale spełnią rolę pożywienia. To jednak nie wszystko. Konieczne jest także ustawiczne poszukiwanie surowców, takich jak drewno, kamień czy len. Dzięki temu, korzystając ze specjalnych warsztatów, możemy stworzyć podstawowe narzędzia, broń, pancerze i inne przedmioty. Co ciekawe, w toku gry możemy je także ulepszać, co wpływa w istotny sposób na parametry samych przedmiotów, jak i noszących je postaci. System craftingu zrealizowany został w bardzo przystępnej formie, dlatego z równą łatwością stworzymy zarówno proste przedmioty, jak i potężne fortece, które posłużą do obrony przed ewentualnymi wrogami. Zupełnie nowym elementem jest możliwość konstruowania zaawansowanych machin oblężniczych, takich jak trebusze, balisty czy tarany. Każdą z nich możemy własnoręcznie obsługiwać, wykorzystując do obrony zajmowanego terenu bądź ataku na obozowisko wroga.

Głównym zamysłem twórców było stworzenie ogromnego, nieustannie zmieniającego się świata, w którym żyć będą jednocześnie tysiące graczy połączonych wspólnym celem. W gestii grających pozostawiono jednak decyzję odnośnie tego, czy zechcą działać samotnie czy też w kooperacji z innymi rozbitkami, budować społeczność szukając sojuszników czy też atakować, próbując zrównać z ziemią fortece innych graczy. Od graczy zależeć będzie także to, w jaki sposób kształtować będą zdolności swoich bohaterów. Wykorzystany w grze system rozwoju postaci wzorowany jest na produkcjach RPG, a to, jak biegli staniemy się np. w pozyskiwaniu surowców, polowaniu czy zabijaniu zależy od naszej determinacji i czasu, jaki poświęcimy na daną umiejętność. Rozwój postaci w konkretnym kierunku pozwoli nam z czasem wykorzystywać zupełnie nowe umiejętności, zarówno aktywne (np. „charge” pozwalający kompletnie zmienić styl walki) jak i pasywne (np. „traper” – dzięki któremu wzrosną nasze umiejętności poruszania się w dziczy).

Mimo że do stworzenia gry wykorzystano popularny i stosunkowo prosty silnik Unity, twórcom udało się osiągnąć wysoki poziom oprawy graficznej. Świat gry jest sugestywny, szczegółowy i naprawdę żyje własnym życiem, a zabawę uprzyjemnia dopracowany i wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika. W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, dystrybuowanych w systemie free-to-play, Out of Reach jest tytułem w pełni komercyjnym. Po zakupie gry możemy więc bawić się bez ograniczeń i ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Out of Reach

Wymagania wiekowe Out of Reach

18+

Wymagania sprzętowe Out of Reach

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 64-bit
Out of Reach – polska survivalowa gra z otwartym światem [news zaktualizowany]
Out of Reach – polska survivalowa gra z otwartym światem [news zaktualizowany]

wiadomość8 września 2014

Ekipa z polskiego studia Space Boat tworzy nową grę survivalową z otwartym światem – Out of Reach. Twórcy udostępnili sporo interesujących informacji na temat rozgrywki i kilka ciekawych materiałów graficznych, w tym jedno wideo. Już wkrótce Polacy planują też wystartować z akcją crowdfundingową.