Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Orbitron: Revolution (X360)
OkładkaOrbitron: Revolution (X360)

Orbitron: Revolution

Utrzymana w klasycznym automatowym stylu strzelanka. Zasiadamy ze sterami niewielkiego, ale solidnie uzbrojonego statku kosmicznego i toczymy bitwy z hordami wrogów.

Akcji | science fiction | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orbitron: Revolution Premiera

1gru2011

X360

24lut2012

PC

Gry podobne do Orbitron: Revolution

Robotron 2084

Geometry Wars: Retro Evolved 2

Solar 2

Orbitron: Revolution to atrakcyjna graficznie strzelanka utrzymana w konwencji znanej z klasycznych produkcji automatowych. Jest to debiutancka produkcja niezależnego kanadyjskiego studia Firebase Industries.

Mechanika gry przypomina klasyczne strzelanki. Kontrolujemy niewielki, ale solidnie uzbrojony statek kosmiczny i toczymy bitwy z hordami wrogów. Poruszamy się w dwóch wymiarach, ale jednocześnie grafika składa się z bogatych w detale trójwymiarowych obiektów. Walka jest czysto zręcznościowa i osiągnięcie sukcesu wymaga doskonałego refleksu. Zabawę ułatwia to, że zniszczeni nieprzyjaciele zostawiają często na mapie przedmioty, zebranie których zapewnia dostęp do nowych narzędzi mordu oraz czasowych bonusów.

Orbitron: Revolution oferuje trzy tryby zabawy. Pierwszym z nich jest Countdown, w którym musimy zdobyć jak najwięcej punktów w ciągu trzech minut. Odpowiednio szybka eliminacja wrogów powoduje aktywację bonusów zwielokrotniających tempo gromadzenia punktów. Drugi tryb to Guardian. W nim musimy obronić cztery obiekty na mapie przed atakami wrogów. Ostatni tryb to Extra i polega on na wytrzymaniu jak najdłużej ofensywy hord wrogów.

Orbitron: Revolution pierwotnie ukazało się na konsolę Xbox 360. W porównaniu z pierwowzorem w wydaniu pecetowym widoczne na ekranie elementy interfejsu zostały odpowiednio zmodyfikowane, tak aby dobrze wyglądały w rozdzielczości 1920 x 1200, choć oczywiście można też wybrać też niższe ustawienia. Edycja konsolowa działała w 30 klatkach na sekundę, podczas gdy komputerowa została przerobiona pod kątem 60 FPS-ów. Autorzy umożliwili sterowanie zarówno padem, jak i samą klawiaturą

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Orbitron: Revolution: Odpowiednia dla każdego wieku.

Orbitron: Revolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360