Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Operation Dracula (iOS)

Operation Dracula iOS

Przeznaczona na urządzenia mobilne scrollowana strzelanina typu top-down, inspirowana klasycznymi, automatowymi hitami z końca lat 80.

Akcji | 2D | top-down | indie | strzelanki

Apple iOS
Okładka Operation Dracula (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

29lipca2015

29lipca2015

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation Dracula to przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem iOS produkcja niezależnego studia Samurai Games. Wbrew nieco mylącemu tytułowi (zaczerpniętemu od nazwy operacji militarnej z okresu II wojny światowej), mamy tu do czynienia z klasyczną scrollowaną strzelaniną, inspirowaną automatowymi hitami z końca lat 80-tych.

Rozgrywka stanowi kwintesencję gatunku, określanego jako „bullet-hell shooter”, a zabawa sprowadza się do eksterminacji kolejnych fal przeciwników, reprezentujących przeważające siły wroga. Akcja toczy się w niezwykle szybkim tempie i wymaga nie lada refleksu, celem uniknięcia nadlatujących z każdej strony pocisków. Do dyspozycji mamy jednak tradycyjnie spory arsenał broni, w które wyposażony jest nasz statek.

W ręce graczy oddano trzy grywalne postacie oraz jedną bonusową (czyli samego hrabiego Draculę), którą możemy odblokować wraz z postępami w zabawie. Oprócz całej masy pomniejszych, atakujących masowo przeciwników, w grze czeka na nas także dziewięciu bossów (w tym pięciu wyjątkowo wymagających). Dla tych, którym przejście gry podstawowej nie wystarczy, twórcy przygotowali dodatkowo szereg wyzwań o bardzo wysokim stopniu trudności.

Pod względem oprawy Operation Dracula wyraźnie nawiązuje do pikselowatych, azjatyckich strzelanek z epoki 16-bitowców i odznacza się kolorową grafiką w stylu anime. Rozgrywce towarzyszy dynamiczna ścieżka dźwiękowa z ponad 30 utworami, w których na czoło wysuwają się gitarowe solówki. Warto odnotować, że produkcja w pełni współpracuje z zewnętrznymi kontrolerami, podłączanymi do urządzeń mobilnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Operation Dracula

Wymagania wiekowe Operation Dracula

12+

Operation Dracula - wyśmienita oldskulowa strzelanka wreszcie trafiła na Androida
Operation Dracula - wyśmienita oldskulowa strzelanka wreszcie trafiła na Androida

wiadomość31 marca 2016

Do sprzedaży w Google Play trafiła androidowa wersja gry Operation Dracula, czyli oldskulowej strzelanki, wzorowanej na automatowych produkcjach z lat 80. ubiegłego wieku.