Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4PCXONE
Okładka One Punch Man: A Hero Nobody Knows (PS4)
OkładkaOne Punch Man: A Hero Nobody Knows (PS4)

One Punch Man: A Hero Nobody Knows

One Punch Man: A Hero Nobody Knows to bijatyka osadzona w uniwersum popularnej mangi i anime. Pozwala ona na wcielenie się ulubionych bohaterów sagi i toczenie walk w trzyosobowych drużynach. Za produkcję odpowiada Spike Chunsoft. Wydania podjęło się Bandai Namco Entertainment.

Bijatyki | superbohaterowie | manga i anime

One Punch Man: A Hero Nobody Knows Premiera

28lut2020

PC PS4 XONE

Gry podobne do One Punch Man: A Hero Nobody Knows

Dragon Ball: Xenoverse 2

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Jump Force

One Punch Man: A Hero Nobody Knows to bijatyka powstała w oparciu o popularną mangę i anime, których geneza sięga internetowego komiksu. Produkcja oferuje możliwość kierowania wieloma postaciami znanymi z oryginalnego dzieła. Za grę odpowiada studio Spike Chunsoft. Wydania podjęła się firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Manga i anime One Punch Man są swoistą parodią komiksów superbohaterskich i japońskich seriali animowanych typu shonen (przeznaczonych dla młodych chłopców). Akcja rozgrywa się w fikcyjnej wersji współczesnej Japonii. Przedstawiają one historię niejakiego Saitamy - wojownika, który jest tak potężny, że pokonuje każdego wroga jednym ciosem.

Mechanika

One Punch Man: A Hero Nobody Knows jest dość klasyczną bijatyką, w której właściwa rozgrywka toczy się w trzech wymiarach (choć obserwujemy ją najczęściej w rzucie z boku). Kontrolując swoją postać lub postacie wykonujemy ciosy (zwykłe i potężniejsze ataki specjalne), starając się sprowadzić pasek życia wroga do zera.

W produkcji zespołu Spike Chunsoft znajdziemy licznych bohaterów znanych z komiksu i serialu One Punch Man, takich jak Genos, Terrible Tornado, Silver Fang, Atomic Samurai, Hellish Blizzard, Mumen Rider, Speed-O’-Sound Sonic, Deep Sea King, Carnage Kabuto, Mosquito Girl czy Vaccine Man.

Twórcy zastosowali w grze unikatową mechanikę - w niektórych trybach (przeciwko AI) walce towarzyszy licznik, który odlicza czas do przybycia Saitamy - w momencie, w którym to nastąpi, walka praktycznie się kończy (Saitama jest w zasadzie nieśmiertelny i błyskawicznie pokonuje wszystkich wrogów). Nadejście sojusznika możemy przyspieszyć, wykonując dewastujące kombinacje i ataki specjalne. Co ciekawe, twórcy znaleźli też sprytny sposób na zrobienie z niepokonanego Saitamy grywalnej postaci bez ryzyka zaburzenia balansu rozgrywki: możemy zagrać jako... Dream Saitama, pochodząca ze snu wersja bohatera ubrana w pasiastą piżamę.

Tryby gry

W One Punch Man: A Hero Nobody Knows możemy grać samotnie albo z innymi, w ramach sieciowego i lokalnego modułu multiplayer, przygotowanego z myślą o dwóch osobach. Twórcy położyli nacisk na potyczki w trybie 3 vs. 3, w którym obydwaj gracze kontrolują po trzy odmienne postacie, pomiędzy którymi przełączają się w trakcie walki.

Kwestie techniczne

One Punch Man: A Hero Nobody Knows posiada dość ładną oprawę graficzną. Gra została zrealizowana w pełnym 3D, ale przypomina produkcję dwuwymiarową, dzięki zastosowaniu znanej techniki cell shadingu. Twórcom udało się stworzyć grafikę, która nawiązuje do animowanego pierwowzoru - dotyczy to w szczególności postaci, które wyglądają, jakby żywcem wyjęto je z anime.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

One Punch Man: A Hero Nobody Knows cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI One Punch Man: A Hero Nobody Knows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

One Punch Man: A Hero Nobody Knows Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2550K 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-7400 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE