Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCN
Okładka One Piece: Pirates' Carnival (PS2)
OkładkaOne Piece: Pirates' Carnival (PS2)

One Piece: Pirates' Carnival

One Piece Pirates' Carnival to przygotowana na konsole PlayStation 2 i GameCube bijatyka, oparta na anime o nazwie One Piece. Fabuła dotyczy tytułowego legendarnego skarbu Gold Rogera, zwanego Królem Piratów.

Akcji | piraci | manga i anime | One Piece

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

One Piece Pirates' Carnival to przygotowana na konsole PlayStation 2 i GameCube gra, oparta na anime o nazwie One Piece. Serial ten wyemitowała m.in. telewizja Cartoon Network, a ponadto powstało aż pięć pełnometrażowych filmów.

Fabuła dotyczy tytułowego One Piece, czyli legendarnego skarbu Gold Rogera, zwanego Królem Piratów. Od czasu, gdy ścięto głowę wspomnianemu osobnikowi, setki korsarzy żądnych władzy, sławy i bogactwa wyrusza swoimi statkami w morze, chcąc stać się właścicielem tego artefaktu. Został on umiejscowiony na Grand Line, czyli najbardziej niebezpiecznym miejscu na świecie, zwanym również cmentarzem piratów. Akcja omawianego dzieła rozpoczyna się w dwadzieścia lat po wspominanej egzekucji, kiedy to niektórzy zaczynają zaliczać ową historię do mitycznych.

Do dyspozycji gracza oddano możliwość wcielenia się w jednego z siedmiu dostępnych piratów z Luffy's Straw Hat Pirates i wzięcia udziału w starciu z wieloma innymi, poprzez 30 zaimplementowanych mini–gier. W tych ostatnich użytkownik, przejmując rolę kapitana piratów, pojedynkuje się w stosunku 3 do 3, by przejąć kontrolę nad terytoriami na mapie. Dostępne są trzy tryby rozgrywki: Board Game, Mini Game Collection i Versus Games. Całości dopełnia kolorowa i przyjemna dla oka oprawa wizualna. Autorzy grafiki wiernie odwzorowali poszczególne postaci, znane nam z małego i dużego ekranu oraz kart komiksu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe One Piece: Pirates' Carnival: Odpowiednia dla każdego wieku.

One Piece: Pirates' Carnival Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN