Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka One Must Fall 2097 (PC)

One Must Fall 2097 PC

One Must Fall 2097 to niezwykle rozbudowane mordobicie, które pozwoli Ci wziąć udział w walkach robotów. Jako jeden z pilotów obejmiesz kontrolę nad wybraną jednostką, poprowadzisz ją do zwycięstwa i przy okazji zarobisz fortunę.

Akcji

PC Windows
Okładka One Must Fall 2097 (PC)

wydawca: Epic Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pod koniec XXI wieku, światem nie rządziły pojedyncze państwa, ale ogromne korporacje – trzymające w swoich szponach wszystkie rzeczy potrzebne ludzkości do dalszej egzystencji. Jednym z takich molochów jest WAR (World Aeronautics and Robotics) – koncern, który dominację zdobył produkując potężne, sterowane przez człowieka roboty. Pierwsze prototypy maszyn miały przysłużyć się badaniom kosmosu, jak to jednak w życiu bywa, szybko odkryto ich potencjał militarny. Piloci kontrolujący roboty rozpoczęli przygotowywać swoje maszyny do prawdziwej walki w kontrolowanych turniejach, które z czasem zdobyły olbrzymią popularność. Wykorzystała to korporacja WAR, która widząc zamieszanie wokół swoich wynalazków, postanowiła zorganizować zawody dla najlepszych załóg. Ten, kto jako ostatni pozostanie na placu boju, będzie mógł objąć kontrolę nad jednym z księżyców Jowisza – Ganimedesem.

One Must Fall 2097 to niezwykle rozbudowane mordobicie, które pozwoli Ci wziąć udział we wspomnianym turnieju. Jako jeden z pilotów obejmiesz kontrolę nad wybraną jednostką, poprowadzisz ją do zwycięstwa i przy okazji zarobisz fortunę. O ile oczywiście zdołasz opanować maszynę na tyle, żeby pokonać wszystkich próbujących zrobić to samo konkurentów.

Jak w każdej, innej grze tego typu, zmagania rozpoczynasz od wyboru zawodnika. Selekcja podzielona jest na dwa etapy. Najpierw przebierasz wśród dostępnych pilotów, różniących się mocą, zręcznością i wytrzymałością. Później wybierzesz typ robota, którym chcesz kierować. Każdy z nich charakteryzuje się innymi zdolnościami, ciosami i ogólnymi warunkami bojowymi. Jako, że zarówno pilotów jak i robotów jest po dziesięć, daje to w sumie sto różnych kombinacji. Znalezienie optymalnego rozwiązania może zająć Ci sporo czasu, ale dzięki temu gra szybko się nie znudzi. Jeśli chodzi o rozgrywkę, do wyboru są dwa rodzaje zabawy. Pierwsza z nich to walka jeden na jednego, druga to właściwy turniej, stopniowany pod względem trudności na cztery kategorie.

O ile w tradycyjnych potyczkach liczy się tylko zwycięstwo, tak w turnieju dochodzi czynnik ekonomiczny. Za zdobyte podczas walki pieniądze będziesz mógł wyposażyć swojego podopiecznego w lepsze podzespoły, lub po prostu kupić inne roboty. Dzięki temu, w czasie całych zawodów można kilkakrotnie zmieniać zawodników, jak też i metody walki, wynikające z bardziej niszczycielskiego arsenału. To zdecydowanie najmocniejszy punkt gry i trwale odróżniający go od innych mordobić.

W zależności od tego, jakim robotem będziemy kierować, walka może przybrać diametralnie różny obrót. Mniejsze jednostki są szybsze, ale posiadają mniej destrukcyjny arsenał. Duże maszyny posiadają prawdziwie niszczycielskie zdolności, ale prędkość zadawania ciosów pozostawia wiele do życzenia. Warto zauważyć, że w grze istotny jest również pilot, który pod wpływem uderzeń może stracić na chwilę przytomność (symbolizuje to mniejszy pasek u góry ekranu). Atakując natarczywie przeciwnika, możemy doprowadzić do jego zamroczenia, co otworzy nam drogę do wykonania np. śmiertelnego kombosa. Ostatnim ciekawym elementem One Must Fall 2097 jest wyposażenie aren, które może pomóc przeciwnikowi w naszej eksterminacji. Klatka pod napięciem, wyłaniające się z ciemności kolce czy ciągły ostrzał myśliwców nad pustynią mogą nas skutecznie okaleczyć. Oczywiście, wspomniane niespodzianki można spróbować wykorzystać na swoją korzyść, co jest niewątpliwie wskazane.

One Must Fall 2097 to mordobicie doskonałe. Chociaż maszyny pod względem konstrukcji nie zachwycają tak bardzo jak np. w Rise of the Robots, ich ładna animacja, duży garnitur ciosów i kombosów, rekompensują z nawiązką niedoskonałości estetyczne. Duży plus należy się programistom również za rozwiązania ekonomiczne w turnieju i atrakcyjność widowiska. Kolejne areny robią olbrzymie wrażenie i często mogą przypadkowo napsuć Ci krwi, kiedy będziesz praktycznie pewny zwycięstwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do One Must Fall 2097

Wymagania wiekowe One Must Fall 2097

12+