Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Omega Strike (PC)
OkładkaOmega Strike (PC)

Omega Strike

Dwuwymiarowa przygodowa gra akcji, należąca do podgatunku metroidvania. W Omega Strike mamy do wyboru kilka postaci i przemierzamy rozległy otwarty świat. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Woblyware.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Omega Strike Premiera

4paź2017

PC PS4 XONE

24gru2018

Switch

producent: Woblyware wydawca: Woblyware Strona oficjalna

Gry podobne do Omega Strike

Minecraft

Terraria

Ori and the Blind Forest

Omega Strike jest dwuwymiarową grą akcji, należącą do podgatunku metroidvania. Gra posiada rozległy, otwarty świat i umożliwia kontrolowanie jednego z kilku odmiennych bohaterów. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezależne studio Woblyware (znane wcześniej z League of Evil).

Fabuła

Doktor Omega i jego legiony mutantów dążą do zdobycia władzy nad światem. Naprzeciw nim staje tylko kilku odważnych herosów.

Mechanika

Akcję w Omega Strike obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. W czasie zabawy kontrolujemy jedną z trzech postaci (każda z nich ma dostęp do innych umiejętności oraz broni), jednak mamy możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy nimi. Sama rozgrywka polega na eksplorowaniu rozległych, otwartych i zróżnicowanych poziomów, odnajdywaniu ukrytych skarbów oraz walce z wrogami (w grze znaleźć można kilkadziesiąt ich wariantów – w tym kilkunastu potężnych bossów). W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy zdolności oraz arsenał swoich bohaterów.

Tryby gry

Omega Strike posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Omega Strike ma dwuwymiarową, oldskulową oprawą graficzną, wykonaną w stylu pixelart. Grafika jest bardzo kolorowa i sprawia raczej pozytywne wrażenie. Na uwagę zasługują przede wszystkim śliczne i mocno zróżnicowane projekty poszczególnych lokacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Omega Strike: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE
Switch