Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONESwitchPCPS4
Okładka Omega Strike (XONE)

Omega Strike

Dwuwymiarowa przygodowa gra akcji, należąca do podgatunku metroidvania. W Omega Strike mamy do wyboru kilka postaci i przemierzamy rozległy otwarty świat. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Woblyware.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania | side-scroll

Okładka Omega Strike (XONE)

producent: Woblyware

wydawca: Woblyware

Strona oficjalna

data premiery gry:

4paź2017

PC PS4 XONE

24gru2018

Switch

Omega Strike jest dwuwymiarową grą akcji, należącą do podgatunku metroidvania. Gra posiada rozległy, otwarty świat i umożliwia kontrolowanie jednego z kilku odmiennych bohaterów. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezależne studio Woblyware (znane wcześniej z League of Evil).

Fabuła

Doktor Omega i jego legiony mutantów dążą do zdobycia władzy nad światem. Naprzeciw nim staje tylko kilku odważnych herosów.

Mechanika

Akcję w Omega Strike obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. W czasie zabawy kontrolujemy jedną z trzech postaci (każda z nich ma dostęp do innych umiejętności oraz broni), jednak mamy możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy nimi. Sama rozgrywka polega na eksplorowaniu rozległych, otwartych i zróżnicowanych poziomów, odnajdywaniu ukrytych skarbów oraz walce z wrogami (w grze znaleźć można kilkadziesiąt ich wariantów – w tym kilkunastu potężnych bossów). W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy zdolności oraz arsenał swoich bohaterów.

Tryby gry

Omega Strike posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Omega Strike ma dwuwymiarową, oldskulową oprawą graficzną, wykonaną w stylu pixelart. Grafika jest bardzo kolorowa i sprawia raczej pozytywne wrażenie. Na uwagę zasługują przede wszystkim śliczne i mocno zróżnicowane projekty poszczególnych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Omega Strike

Wymagania wiekowe Omega Strike

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE
Switch