Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Offspring Fling (PC)

Offspring Fling PC

Utrzymana w delikatnym stylu retro platformówka 2D, która testuje zarówno refleks gracza, jak i jego spryt. Wcielamy się w zwierzątko, które zgubiło w lesie całe swoje potomstwo. Naszym zadaniem jest odzyskanie dzieci.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka Offspring Fling (PC)

producent: KPULV

wydawca: KPULV

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30marca2012

11maja2012

Steam

Offspring Fling to dwuwymiarowa plarformówka wzbogacona silnymi elementami gry logicznej. Jest to pierwszy komercyjny projekt Kyle Pulvera - twórcy, który do tej pory zajmował się produkcją gier darmowych.

Wcielamy się w dziwne stworzenie zamieszkujące tajemniczy las, które niestety zgubiło gdzieś wszystkie swoje dzieci. Naszym zadaniem jest naturalnie odzyskanie całego potomstwa. Nie będzie to łatwe, gdyż do przejścia czeka ponad sto pomysłowych poziomów, które przetestują zarówno nasz refleks, jak i spryt.

Na każdej mapie znajduje się kilka małych zwierzątek będących dziećmi głównej bohaterki. Pomyślne ukończenie poziomów wymaga nie tylko dojścia do ich końca, ale również dostarczenia tam całego potomstwa. System sterowania jest prosty. Poruszamy się w dwóch wymiarach i możemy również skakać, podnosić małe stworzonka oraz rzucać nimi. Ta ograniczona liczba opcji została przez autora wykorzystana do wykreowania serii pomysłowych zagadek. Stało się to możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu koncepcji wagi. Biegając sami jesteśmy oczywiście lżejsi niż niosąc małego stworka i ta prosta prawda przydatna jest np. podczas wskakiwania na platformy, które zjeżdżają w dół tylko przy odpowiednim obciążeniu. Ponadto targając potomstwo nie przeciśniemy się przez małe szczeliny. Z drugiej jednak strony, trzymane nad głową dziecko potrafi sięgnąć niedostępnych dla nas przycisków.

Wszystkie mapy zostały tak skonstruowane, że samotnie możemy się po nich poruszać bez żadnego problemu. Prawdziwym wyzwaniem jest natomiast wymyślenie sposobu, aby zrobić to samo przenosząc puchate potomstwo. Jednocześnie każdy kolejny poziom wymaga odrobinę więcej wysiłku niż poprzedni. Stopniowe zwiększanie trudności odbywa się w sposób naturalny i nie frustruje gracza. Osoby preferujące większe wyzwania mogą próbować kończyć mapy na czas, a potem starać się pobić własne rekordy.

Mocną stroną Offspring Fling jest oprawa audiowizualna. Grafika jest kolorowa i stylizowana na konsolowe platformówki z lat 90-tych ubiegłego wieku. Przygody uatrakcyjnia też świetna ścieżka dźwiękowa, którą skomponował Alec Holowka, czyli artysta znany ze stworzenia doskonałego soundtrack do gry Aquaria.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Offspring Fling

Wymagania wiekowe Offspring Fling

odpowiednia dla każdego wieku