Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka NUTS (PC)

NUTS PC

NUTS to gra przygodowa FPP z oryginalną oprawą graficzną i tajemnicą w tle, zabierająca nas do lasu w celu wytłumaczenia dziwnych zachowań mieszkających tam wiewiórek. Za powstanie tytułu odpowiada kilkoro artystów: Joon, Pol, Muutsch, Char & Torfi.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie | zwierzęta

PC Windows
Okładka NUTS (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

NUTS to pierwszoosobowa gry przygodowa stworzona przy współpracy niezależnych twórców, gdzie wcielając się naukowca, za sprawą monitoringu w lesie staramy się rozwikłać wiewiórcze tajemnice.

Fabuła

W grze wcielamy się w początkującego naukowca z Uniwersytetu Vlago wysłanego do lasu Melmoth w celu prześledzenia i lepszego zrozumienia aktywności wiewiórek występujących na tym terenie. Samotne mieszkanie w drewnianej chatce w głębi lasu ma nam pozwolić znaleźć odpowiedzi na nurtujące badaczy pytania: co te sympatyczne futrzaste gryzonie planują, gdzie chowają orzeszki i którędy się przemieszczają?

Mechanika

Aby odnaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, niezbędne jest korzystanie z zaawansowanego sprzętu monitorującego aktywność wiewiórek w nocy jak i w dzień. Naszym zadaniem jest porozstawiać sprzęt w najdogodniejszych do obserwacji miejscach, by następnie analizować nagrany materiał w zaciszu przytulnej chatki, łącząc ze sobą rozmaite poszlaki i zebrane dowody. I mimo że w terenie jesteśmy sami, to przez całą grę towarzyszy nam głos naszej szefowej, Dr Niny Schulz zlecającej nam coraz dziwniejsze rzeczy do sprawdzenia. Tylko współpraca przyniesie skutki w postaci niezwykłych odkryć.

Kwestie techniczne

NUTS posiada unikalną oprawę graficzną, łącząca styl kreskówkowy z jaskrawymi, kontrastującymi ze sobą kolorami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe NUTS

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NUTS

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7