Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Norse By Norse West: The Return of The Lost Vikings (PC)

The Lost Vikings 2 PC

Norse By Norse West: The Return of The Lost Vikings

Druga część gry zręcznościowo-logicznej The Lost Vikings. Musimy pomóc trójce Wikingów powrócić z innego wymiaru do swej rzeczywistości i pokonać złego Tomatora.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Norse By Norse West: The Return of The Lost Vikings (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3marca1997

Dużo czasu minęło od pamiętnego i brzemiennego w skutkach zaginięcia Wikingów. Zły Tomator został pokonany, jego muzeum osobliwości zniszczone, a Eric, Baleog i Olaf z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, powrócili do domu. Sielanka nie trwała jednak długo. Wróg ponownie dał o sobie znać, porwał trójkę przyjaciół i dzięki różnym zawirowaniom losu, odesłał ich do alternatywnej rzeczywistości. Zapewne domyślasz się już, że tylko Ty możesz im pomóc odnaleźć upragnioną drogę do wolności.

Programiści z Beam Software rozwinęli oryginalny pomysł i wprowadzili kilka innowacji, związanych głównie z umiejętnościami bohaterów. I tak, dzięki cybernetycznym częściom z uszkodzonego robota, Eric dostał rakietowe buty, pozwalające mu skakać wyżej, Baleog mechaniczne ramię, którym będzie zabijać wrogów na odległość i pokonywać przeszkody, natomiast Olaf może się zmniejszać i tym samym wchodzić do niedostępnych innym, komnat. Jakby tego było mało, przez 31 etapów gry przewijać się będą dwie premierowe postacie, którymi także możemy kierować: wilkołak Fang i smok Scorch. Większa różnorodność wśród bohaterów pozwoliła bardziej skomplikować plansze, na których przyjdzie nam toczyć intelektualne boje. Bo trzeba pamiętać, że mimo zręcznościowego charakteru, gra posiada także elementy charakterystyczne dla przygodówek, objawiające się zbieraniem przedmiotów i wykorzystywaniem ich w odpowiednim miejscu. Poziom trudności rośnie stopniowo w trakcie gry i podobnie jak w pierwowzorze, początkowe etapy służą głównie zapoznaniu się z umiejętnościami bohaterów. Nabytą w ten sposób wiedzę, należy później sukcesywnie wykorzystać.

Od strony graficznej, program prezentuje się nienajgorzej, chociaż w porównaniu do pierwowzoru, nie można mówić o rewolucji w tym względzie. Jako, że Norse by Norse West ukazał się tylko na CD, zgodnie z duchem czasów, zaaplikowano mu animowane przerywniki i mówione dialogi. Jak na logiczną zręcznościowkę, jest to naprawdę sporo. Gra przeznaczona tylko i wyłącznie dla entuzjastów oryginalnego The Lost Vikings. Inni mogą się srogo zawieść wysokim poziomem trudności i jakością wykonania, oscylującą w górnych strefach stanów średnich. Chociaż w tego typu produkcjach najważniejszy jest walor intelektualny i Norse by Norse West niewątpliwie go posiada, program przepadł w pomroce dziejów. Gdyby ukazał się kilka lat wcześniej, można by mówić o udanej kontynuacji, a tak, na tle innych, zdecydowanie bardziej rewolucyjnych produkcji, przeszedł bez większego echa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 110 ocen czytelników.

Gry podobne do The Lost Vikings 2

Wymagania wiekowe Norse By Norse West: The Return of The Lost Vikings

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Lost Vikings 2

PC Windows

Rekomendowane: CPU 233MHz Intel/AMD, 32MB RAM, VGA