Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka No Place Like Home (PC)

No Place Like Home PC

No Place Like Home jest symulatorem rolnika osadzonym na zniszczonej i zagraconej Ziemi, opuszczonej przez większość ludzkości. Produkcja została opracowana przez studio Chicken Launcher i nawiązuje m.in. do My Time at Portia.

Symulacje | TPP | postapokalipsa | sandbox | rolnicze | indie | crafting

PC Windows
Okładka No Place Like Home (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

23grudnia2020

wczesny dostęp

maj2021

maj2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

No Place Like Home to symulator rolnika, w którym wcielamy się w ostatnich ludzi na Ziemi po tym, jak cała reszta ludzkości przeniosła się na Marsa. Protagoniści próbują poradzić sobie w zniszczonym i zaśmieconym świecie, naprawiając środowisko i odzyskując kontakt z naturą. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Chicken Launcher. Wydawcą jest firma Realms Distribution.

Fabuła

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby większość ludzkości przeniosła się na Marsa? No Place Like Home próbuje odpowiedzieć na to pytanie, pozwalając graczowi pokierować ostatnimi ludźmi, którzy pozostali na zniszczonej i zanieczyszczonej planecie będącej kolebką naszej rasy.

Mechanika

No Place Like Home to symulator rolnika czerpiący inspirację z takich produkcji jak Harvest Moon czy My Time at Portia. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (tzw. kamera TPP), eksplorujemy trójwymiarowe środowisko i zbieramy różnego rodzaju surowce, dzięki którym możemy stawiać budynki, sadzić rozmaite rośliny, a także hodować zwierzęta.

Kluczową rolę odgrywa tutaj zarządzanie własnym gospodarstwem, wykonywanie zadań (jest ich kilkadziesiąt) i nawiązywanie relacji z bohaterami niezależnymi. Stopniowo zdobywamy przy tym coraz lepszy sprzęt, dzięki któremu dbanie o swoją farmę staje się coraz prostsze i mamy dostęp do kolejnych możliwości i upraw.

Podobnie jak np. w My Time at Portia gracz ma też możliwość eksplorowania podziemi, gdzie na zdobycie czekają skarby.

Tryby gry

W No Place Like Home możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest sandboksowy tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

No Place Like Home oferuje dość przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną, która cechuje się wyraźnie komiksową stylistyką, tym samym przypominając nieco takie tytuły jak Fortnite czy World of Warcraft. Na szczególną uwagę zasługuje to ciekawy projekt świata – np. wiarygodnie prezentujące się ruiny miast.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do No Place Like Home

Wymagania wiekowe No Place Like Home

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe No Place Like Home

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit