Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiUPS4PC
Okładka Ninja Pizza Girl (WiiU)
OkładkaNinja Pizza Girl (WiiU)

Ninja Pizza Girl

Side-scrollowa gra platformowa osadzona w cyberpunkowym świecie przyszłości, opanowanym przez potężne korporacje. W Ninja Pizza Girl wcielamy się w postać szesnastoletniej dziewczyny imieniem Gemma, która zajmuje się dostarczaniem pizzy w restauracji należącej do jej ojca.

Zręcznościowe | cyberpunk | platformówki | ninja | crowdfunding | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Pizza Girl Premiera

30wrz2015

PC

20lip2016

PS4

6paź2016

WiiU

Ninja Pizza Girl na platformie PC, PS4 i WiiU to utrzymana w cyberpunkowej stylistyce side-scrollowa gra platformowa, w której zajmujemy się dostarczaniem pizzy w ponurym świecie przyszłości, opanowanym przez potężne korporacje. Gra została opracowana przez niezależne australijskie studio Disparity Games. Zostało ono założone przez małżeństwo – Jasona Starka, doświadczonego projektanta m.in. Happy Feet 2, Legend of the Guardians czy Viva Pinata: Party Animals, oraz Nicole Stark, animatorkę takich gier, jak Barbie’s Sparkling Ice Show, Jimmy Neutron, Jet Fusion i Ty the Tasmanian Tiger.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać szesnastoletniej dziewczyny imieniem Gemma, która zajmuje się dostarczaniem pizzy w restauracji należącej do jej ojca. Akcja toczy się w dystopijnym świecie opanowanym przez potężne korporacje, które, wykorzystując biednych, doprowadziły do skrajnego zubożenia społeczeństwa. Trudno się więc dziwić, że dobra pizza jest tu wyjątkowo poszukiwanym i pożądanym towarem. Pozostając wierną swym ideałom oraz lojalną wobec rodzinnego interesu, Gemma musi stawić czoła najbardziej bezlitosnemu wrogowi, jakiego może spotkać na swej drodze nastoletnia dziewczyna, a mianowicie innym nastolatkom.

Mechanika

Akcja Ninja Pizza Girl rozgrywa się w znacznej mierze w slumsach i na dachach wieżowców, które nasza bohaterka przemierza, dostarczając klientom zamówione pizze. Pod względem mechaniki tytuł łączy w sobie cechy klasycznych platformówek w stylu Sonica ze znanymi z takich gier jak Mirror's Edge elementami zręcznościowymi, wykorzystującymi sztukę parkour. Z tą ostatnią produkcją Ninja Pizza Girl łączą również podobne realia fabularne. W kolejnych poziomach Gemma wykonywać będzie iście kaskaderskie ewolucje, wykorzystując swe zdolności do przeskakiwania platform, omijania rozmaitych przeszkód czy wspinania się po rurach. Głównym przeciwnikiem dziewczyny będzie jednak nie tylko upływający czas, ale także obdarzeni równie wysokimi umiejętnościami wrogowie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie klasycznego paska energii wskaźnikiem odzwierciedlającym aktualną samoocenę bohaterki.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry utrzymana jest w stylistyce łączącej cyberpunk z komiksem. Poszczególne poziomy wypełnione są głównie pastelowymi kolorami w odcieniach różu i fioletu, a to za sprawą rozświetlających miasto neonów. Elementy fabuły poznajemy zaś dzięki komiksowym, ręcznie rysowanym cut-scenkom, których autorką nastoletnia współpracowniczka deweloperów. Dzięki wykorzystaniu popularnego multiplatformowego silnika Unity, gra trafiła także w niemal identycznej oprawie do użytkowników urządzeń przenośnych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Pizza Girl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ninja Pizza Girl Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
PC
WiiU
PS4