Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka New Star Soccer 5 (PC)
OkładkaNew Star Soccer 5 (PC)

New Star Soccer 5 PC

New Star Soccer 5 to piąta odsłona cyklu sportowych symulacji, rozwijanego przez niezależne studio New Star Games. Gracze ponownie mają okazję wcielić się w rolę początkującego piłkarza i spróbować rozwinąć swoją karierę na miarę futbolowej legendy.

Sportowe | manager | piłka nożna | 2D | symulator życia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Star Soccer 5 Premiera PC

27września2012

producent: New Star Games wydawca: New Star Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wykreowany przez Simona Reada cykl New Star Soccer uznawany bywa za jedną z najpopularniejszych sportowych symulacji, jakie kiedykolwiek powstały w niezależnych studiach deweloperskich. Ambicją twórców New Star Soccer 5 było nie tylko potwierdzić tę opinię, ale także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian.

Gracze ponownie mają okazję wcielić się w rolę młodego piłkarza, który w wieku 16 lat rozpoczyna swą karierę w futbolowym świecie. Na nowego zawodnika czekają tysiące drużyn z kilkudziesięciu krajów. Niestety, brak oficjalnych licencji nie pozwolił twórcom wykorzystać prawdziwych nazw zespołów, ale fani futbolu nie powinni mieć problemów z identyfikacją takich klubów jak „Man U” czy „Chels”.

W trakcie zabawy gracz musi pokierować rozwojem piłkarza, zarówno na boisku jak i poza nim. Umiejętności zawodnika opisane są przez 7 atrybutów, takich jak drybling, siła strzału czy umiejętność wykonywania stałych fragmentów gry, które można rozwijać dzięki treningom. W trakcie każdego meczu zawodnik, o ile nie jest zbyt wyczerpany, by wejść na murawę, otrzymuje od kilku do kilkunastu okazji do wykazania się w jednej z mini-gierek ilustrujących sytuacje meczowe (np. rzuty wolne, przechwyty piłki, akcje podbramkowe). Od stopnia ich wykorzystania zależy końcowa ocena, w tym również ilość nabywanego doświadczenia oraz relacje z trenerem, kolegami z drużyny oraz kibicami.

Na przebieg kariery piłkarza wpływają również sprawy spoza murawy. Życie bohatera opisuje 8 współczynników uwzględniających m.in. relacje z trenerem, kolegami z szatni, kibicami i sponsorami, a także poziom osiągniętego luksusu czy zadowolenie z kontaktów towarzyskich. Niejednokrotnie gracz postawiony jest przed wyborem, którą ze stref życia rozwinąć i kosztem czego.

Nowości wprowadzone w New Star Soccer 5 w dużej mierze stanowią wbudowane funkcje społecznościowe. Dzięki sieciowym rankingom w łatwy sposób można porównać osiągnięte rezultaty w grze z wynikami graczy z całego świata. Ciekawostkę stanowi fakt, że kolegami w drużynie są losowo dobrane postaci stworzone przez innych uczestników zabawy.

Zmiany objęły również stronę wizualną gry. Twórcy pozostali wierni widokowi top-down i skromnej, dwuwymiarowej grafice, zadbano jednak, by wydarzenia na wirtualnych boiskach nabrały większej dynamiki, zawodnicy bardziej racjonalnie rozgrywali akcje, a gracz miał większą swobodę działania kierując poczynaniami piłkarza na murawie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe New Star Soccer 5: Odpowiednia dla każdego wieku.

New Star Soccer 5 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista