Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Neuro Skazka (AND)
OkładkaNeuro Skazka (AND)

Neuro Skazka

Neuromyth

Neuro Skazka to oryginalna mobilna gra logiczna w klimacie grozy, w której zabawa polega na kształtowaniu surrealistycznych, animowanych obrazów, reprezentujących neurony w umyśle śpiącego boga. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Ice-Pick Lodge.

Logiczne | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neuro Skazka Premiera

2022

AND iOS

producent: Ice-Pick Lodge wydawca: Ice-Pick Lodge

Gry podobne do Neuro Skazka

Monument Valley

Gorogoa

The Almost Gone

Neuro Skazka (Neuromyth) jest niezależną grą logiczną, w której zajmujemy się układaniem surrealistycznych animowanych obrazków reprezentujących neurony w mózgu śpiącego boga. Produkcja została opracowana przez studio Ice-Pick Lodge (autorów cyklu Pathologic), do którego dołączyła twórczyni gier mobilnych Nemo Soda.

Mechanika

W Neuro Skazka zadaniem gracza jest przemieszczanie elementów ilustracji widocznych na ekranie. Obrazki reprezentują wnętrze umysłu śpiącego boga – odpowiadają równocześnie planetom w układzie słonecznym i neuronom w głowie wspomnianej istoty. Zadaniem gracza jest kształtowanie tych neuronów w pełnowymiarowe istoty.

Robimy to, przesuwając elementy obrazu za pomocą ekranu dotykowego, dzięki czemu odblokowujemy dodatkowe możliwości. Przykładowo jeśli zidentyfikujemy kilka rzeczy symbolizujących sygnały sensoryczne, możemy połączyć je w jedną z licznych kombinacji i tym samym uzyskać dostęp do nowych opcji. Grając, cały czas wpływamy na wygląd ilustracji i tworzymy coraz dziwniejsze stworzenia.

Tryby gry

W Neuro Skazka możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Neuro Skazka odznacza się bardzo oryginalną, dwuwymiarową oprawą graficzną, która jest w całości oparta o abstrakcyjne ilustracje wykonane ołówkiem. Tytuł jest utrzymany w czerni i bieli oraz w charakterystycznym stylu artystycznym, przywodzącym na myśl projekty słynnego twórcy Hansa Rudolfa Gigera. Za obrazy odpowiada Nemo Soda.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Neuro Skazka: 16+

AND
iOS