Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka NES Remix 2 (WiiU)
OkładkaNES Remix 2 (WiiU)

NES Remix 2 WiiU

NES Remix 2 to pakiet wybranych poziomów z kilkunastu gier wywodzących się z konsoli NES, które zostały dostosowane do działania na Wii U i obdarzone nowym zestawem wyzwań. Wśród zawartych tytułów jest również unikat w postaci Super Luigi Bros. – to przerobione Super Mario Bros.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | minigry | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NES Remix 2 Premiera WiiU

24kwietnia2014

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do NES Remix 2

Rabbids Land

Game & Wario

Game Party Champions

NES Remix 2 to kolejna – po wydanym w grudniu 2013 roku NES Remix – kompilacja klasycznych 8-bitowych gier, które w poprzednim stuleciu święciły triumfy na platformie NES, a teraz zostały przystosowane do specyfiki konsoli Wii U przez firmę Nintendo. W skład nowego pakietu wchodzi dwanaście niedostępnych wcześniej gier.

Tak jak poprzednio, prym wiodą tutaj zręcznościowe platformówki: Kid Icarus, Kirby’s Adventure, Metroid, Super Mario Bros.: The Lost Levels, Super Mario Bros. 2, Super Mario Bros. 3 i Zelda II: The Adventure of Link. Ponadto w zestawie znalazło się kilka gier sportowych (Ice Hockey, NES Open Tournament Golf i Punch-Out!!) oraz dwaj reprezentanci gatunku gier logicznych: Dr. Mario i Wario’s Woods.

Należy jednak pamiętać, że NES Remix 2 nie zawiera wymienionych tytułów w całości. Zamiast tego deweloper wyselekcjonował z nich najciekawsze etapy, przenosząc je na Wii U w niemal niezmienionej postaci, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Dodano jedynie uwspółcześniony interfejs okalający prostokąt, na którym toczy się właściwa rozgrywka, a także uzupełniono zabawę o dodatkowe cele do wykonania dla gracza.

Omawiana pozycja zawiera również dwie wyjątkowe atrakcje. Pierwsza z nich to Super Luigi Bros. – zmodyfikowana wersja gry Super Mario Bros., w której Mario zostaje zastąpiony przez Luigiego (posiadającego właściwą mu zdolność wykonywania większych skoków), a etapy przechodzi się od końca, czyli z prawa do lewa. Druga atrakcja to zestaw poziomów z trzech różnych gier, w których obowiązuje ten sam system punktacji, który został zastosowany podczas mistrzostw świata Nintendo (Nintendo World Championships), zorganizowanych w 1990 roku w Stanach Zjednoczonych. Niemniej, aby cieszyć się drugim z wymienionych trybów, konieczne jest posiadanie pierwszej odsłony NES Remix.

Tak samo jak pierwowzór, drugie wydanie pakietu 8-bitowych klasyków również nie zawiera trybu rozgrywki wieloosobowej. Jedyną formą interakcji z innymi użytkownikami Wii U, jaką dopuszcza omawiany tytuł, jest dzielenie się swoimi osiągnięciami za pośrednictwem usługi Miiverse.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI NES Remix 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.