Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka NES Remix (WiiU)
OkładkaNES Remix (WiiU)

NES Remix WiiU

Gra na którą składają się zremiksowane i zmodyfikowane poziomy z najpopularniejszych tytułów pochodzących z konsoli NES, takich jak The Legend of Zelda czy Super Mario Bros. Każdy stawia przed graczem specyficzne wytyczne i cele.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | minigry | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NES Remix Premiera WiiU

19grudnia2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do NES Remix

Rabbids Land

NES Remix 2

NES Remix Pack

NES Remix to gra zręcznościowa oparta na dość specyficznym pomyśle. Twórcy z japońskiego Nintendo zaproponowali bowiem graczom zestaw pojedynczych poziomów, pochodzących z 16 najpopularniejszych tytułów wydanych na 8-bitową konsolę NES, która święciła swoje triumfy w drugiej połowie lat 80. i na początku 90. Wszystkie levele zostały zmodyfikowane w ten czy inny sposób, stawiając cele często dalekie od tego czego wymagali oryginalni twórcy gier z których pochodzą.

NES Remix posiada w sumie ponad 200 wyzwań o rosnącym stopniu trudności. Wszystkie skupiają się jedynie na wycinku danej produkcji, przypominając przez to typowe krótkie mini-gry. Twórcy zadań modyfikują często rozgrywkę wprowadzając nowe elementy, bohaterów z innych serii lub dodając graficzne filtry utrudniające zabawę. Najbardziej wymagające levele mogą być wyzwaniem nawet dla zagorzałych miłośników i weteranów konsoli Nintendo. Wśród 16 tytułów znajdziemy produkcje takie jak:

  1. The Legend of Zelda
  2. Super Mario Bros.
  3. Balloon Fight
  4. Ice Climbers
  5. Donkey Kong
  6. Excitebike

Niestety, podczas rozgrywki nie będziemy mogli bawić się w trybie multiplayer, nawet w grach, które oryginalnie takowy posiadały. Jedyną osłodą jest możliwość dzielenia się swoimi wynikami za pośrednictwem sieci społecznościowej Nintendo.

Trudno opisywać oprawę graficzną tytułu, bowiem nie odchodzi ona daleko od tego do czego przyzwyczaiły nas oryginalne wersje 8-bitowych klasyków. Co prawda, wspomniane już filtry graficzne zmieniają ich wygląd, ale jest to raczej czysta kosmetyka. Kilka słów można poświęcić jednak interfejsowi użytkownika, który jest estetyczny, przejrzysty i dobrze spełnia swoje zadanie.

Ostatnia modyfikacja 15 stycznia 2014

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI NES Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.