Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Necromania: Trap of Darkness (PC)

Necromania: Pułapka Ciemności PC

Necromania: Trap of Darkness

Izometryczna gra akcji z elmentami RPG czerpiąca pomysły z Diablo II. Tutaj zadaniem gracza jest dokładne zwiedzenie każdej lokacji w poszukiwaniu części magicznego klucza, otwierającego bramę do następnego etapu.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka Necromania: Trap of Darkness (PC)

producent: Darksoft

wydawca: Cinemax

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września2002

22lipca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Necromania: Trap of Darkness to odpowiedź czeskiego zespołu Darksoft na Diablo II. Gra wzoruje się na pierwowzorze, upraszczając jednak niektóre aspekty rozgrywki. Nie ma bowiem questów, a jedynym celem gracza jest opuszczenie kolejnych poziomów w całości. Aby tego dokonać należ dokładnie spenetrować każdą lokację w poszukiwaniu kawałków magicznego klucza (Skullkey), otwierającego bramę do następnego etapu. W osiągnięciu celu przeszkadzają nam nie tylko hordy krwiożerczych potworów, ale również inni poszukiwacze przygód, którzy podobnie jak my poszukują wyjścia.

Podobnie jak w Diablo, tutaj również elementy RPG polegają główne na nieskomplikowanym rozwoju postaci oraz uzbrajaniu jej w coraz lepsze i potężniejsze bronie, zbroje czy magiczne przedmioty. W razie śmierci naszego bohatera traci on wszystkie posiadane przedmioty, co rzecz jasna zwiększa szanse jego przeciwników. Postacie posiadają również ograniczoną ilość energii wykorzystywaną w czasie walki, której ilość maleje wraz z wiekiem. Akcja gry poprowadzi nas przez cztery różne lokacje, poczynając od więzienia, przez las, jaskinie, aż po kamieniste pustkowia. Wszystkie miejsca utrzymane są w mrocznej konwencji Dark Fantasy, gdzie rządzi przemoc i nie ma litości dla słabszych. Po drodze czeka nas niejedna niespodzianka w postaci niebezpiecznych pułapek, zapadni i naturalnych uskoków, z których niektóre mogą być śmiertelne.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Gry podobne do Necromania: Pułapka Ciemności

Wymagania wiekowe Necromania: Trap of Darkness

16+

Wymagania sprzętowe Necromania: Pułapka Ciemności

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 192MB RAM
  • akcelerator 3D
Strategy First wyda Trap of Darkness
Strategy First wyda Trap of Darkness

wiadomość20 lutego 2004

Firma Strategy First poinformowała właśnie, że już wkrótce na sklepowych półkach pojawi się gra z gatunku action-adventure, w której akcję obserwować będziemy z rzutu izometrycznego. Necromania: Trap of Darkness, bo tak się ów tytuł nazywa, stworzona została już jakiś czas temu przez mało znane studio Cinemax, ale nie posiadała wydawcy. Wygląda więc na to, że tytuł ten nadal jest dość dobry, skoro zdecydowano się go wydać, mimo iż jego autorzy nie osiągnęli żadnych większych sukcesów (wespół z innymi mniejszymi firmami pracowali tylko m.in. nad grami Inquisitor i State of War).

Necromania: Trap of Darkness demo

wiadomość26 sierpnia 2002

Czeski zespół Darksoft pozazdrościł popularności Diablo II i postanowił sam stworzyć coś na jego podobieństwo. Wyszła z tego izometryczna gra akcji zatytułowana Necromania: Trap of Darkness utrzymana w mrocznej konwencji Dark Fantasy, gdzie rządzi przemoc i nie ma litości dla słabszych. Dla niecierpliwych dostępne jest już angielskojęzyczne demo.