Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nation Red (PC)

Nation Red PC

Nation Red to wyprodukowana i wydana przez firmę DiezelPower gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), w której gracze stają do walki z hordami zombie, a ich jedynym celem jest przetrwanie.

Akcji | TPP | zombie

PC Windows
Okładka Nation Red (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2009

Nation Red jest projektem niezależnego studia DiezelPower, które w swoim dorobku ma m.in. grę akcji Third Soldier (2009). Tym razem twórcy inspirowali się klasycznymi, zręcznościowymi zombie-shooterami, w których fabuła i realizm schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca widowiskowej jatce.

Akcja gry osadzona została we współczesności. Z introdukcji dowiadujemy się, że w 1977 roku amerykańska armia wysłana została do kilku odosobnionych miast na zachodzie kraju, w których pojawiły się zombie. Wojskowi szybko dokonali eksterminacji nieumarłych i przez długi czas sądzono, że problem został rozwiązany. Tak było aż do chwili, gdy przypadkowy kierowca ciężarówki gdzieś w Arizonie natknął się na hordę krwiożerczych intruzów.

Rozgrywka w Nation Red nie należy do skomplikowanych. Gracz kieruje poczynaniami postaci, która próbuje przetrwać inwazję zombie. Nie jest to jednak proste zważywszy na fakt, że przeciwników są tysiące, a niektórzy nieumarli nauczyli się władać bronią.

Twórcy zadbali o odpowiednio bogaty arsenał środków, którymi można siać spustoszenie wśród zombie – począwszy od topora i łomu, poprzez różnego kalibru pistolety, strzelby i karabiny, a na granatach czy miotaczu płomieni skończywszy. Warto przy tym odnotować, że niektóre rodzaje broni to pomysły skupionej wokół gry społeczności graczy.

Nation Red oferuje kilka wariantów zabawy. W trybie solowym są to m.in. kampania (złożona z 18 misji), przetrwanie (survival mode), barykada (barricade mode) i swobodna gra (free game mode). Dwa ostatnie dostępne są również w trybie kooperacji, wzbogaconym o opcję rywalizacji między graczami - King of the Hill.

Większość dostępnych trybów rozgrywki pozwala graczom rozwijać swoich bohaterów. Postacie w grze mogą specjalizować się w jednej z czterech klas: snajper, artylerzysta, medyk lub zwiadowca. Do odblokowania jest ponad 70 perków i power-upów, pozwalających m.in. zwiększyć szybkość poruszania się, celność, czy tempo regeneracji zdrowia.

Oprawa wizualna Nation Red bazuje na silniku znanym z Third Soldier. Został on jednak przystosowany do wyświetlania znacznie większej ilości przeciwników na ekranie. Akcja ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP) z kamerą umieszczoną nad bohaterem. Szarobura kolorystyka oddaje klimat pustynnych lokacji, które są arenami zmagań z zombie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / wspólny ekran    

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 30 ocen czytelników.

Gry podobne do Nation Red

Wymagania wiekowe Nation Red

16+

Wymagania sprzętowe Nation Red

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 600 MB HDD, Windows XP/Vista/7