Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles (Wii)
OkładkaNaruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles (Wii)

Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles Wii

Przygotowana we współpracy VIZ Media z firmą Atlus przygodowa gra akcji z elementami bijatyki i RPG, bazująca na słynnej serii anime Naruto Shippuden i pozwalająca poznać zupełnie nowe przygody tytułowego bohatera oraz jego przyjaciela Sasuke.

RPG | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles Premiera Wii

16listopada2010

producent: VIZ Media wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles to przygodowa gra akcji bazująca na serii Naruto Shippuden, stanowiącej kontynuację podstawowych przygód tytułowego bohatera i jego przyjaciół.

W grze poznajemy nowe przygody Naruto oraz Sasuke. W pierwszym przypadku gracz podejmuje próbę powstrzymania Kuromy, jednego z ostatnich członków pradawnej organizacji Dragon Guardians, który pragnie zniszczyć świat z pomocą pięciu smoków Genryu. Wykorzystuje do tego celu legendarne Smocze Ostrze, bez którego pokonanie oponentów byłoby niemożliwe. Z kolei historia Sasuke skupia się na rywalizacji z Itachim, który wspólnie z ekipą Akatsuki stara się przejąć kontrolę nad wspomnianymi Gernyu.

Rozgrywka sprowadza się do eksploracji świata, a także uczestniczenia w kolejnych walkach. W międzyczasie gracz poznaje fragmenty historii, czemu służą przede wszystkim rozmowy z napotykanymi postaciami oraz przerywniki wykonane na silniku gry, a także rozwija umiejętności bohaterów. Zabijając kolejnych Genryu uzyskuje dostęp do nowych mocy zwiększających możliwości Smoczego Ostrza. Z kolei przeszukując lokacje odnajduje magiczne zwoje, z których uczy się specjalnych umiejętności.

Rozgrywka w Dragon Blade Chronicles prezentowana jest przy pomocy trójwymiarowej oprawy graficznej, robiącej użytek z silnika graficznego wykorzystanego w grach z serii Clash of Ninja.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.