Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Namco Museum DS (NDS)
OkładkaNamco Museum DS (NDS)

Namco Museum DS NDS

Zestaw składający się z ośmiu gier Namco. Są to między innymi takie gry jak Galaxian, Mappy, Xevious, czy Dig Dug II. Najciekawszy punkt zestawu stanowi gra Pac-Man Vs. Jest to bowiem konwersja jednego z hitów z konsoli Gamecube.

Akcji | 2D | pakiet | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum DS Premiera NDS

1września2007

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Namco Museum DS jest oczywiście zbiorem starszych tytułów firmy Namco. Nie jest to świeży pomysł, gdyż podobne zestawy ukazywały się już na wielu innych platformach sprzętowych. Opisywany zestaw składa się z ośmiu podstawowych gier, przy czym niektóre z nich występują w kilku różnych wersjach. W rezultacie więc możemy wybierać pomiędzy siedemnastoma grami. Oto lista gier wchodzących w skład przedstawianego zestawu:

Pac-Man (1979) – Jedna z najbardziej znanych gier w historii elektronicznej rozrywki. Naszym zadaniem jest oczywiście pożeranie kuleczek, przemieszczając się po niezbyt skomplikowanym labiryncie. Równolegle musimy unikać pojawiających się w okolicy duszków.

Dig Dug II (1985) – Naszym zadaniem jest likwidowanie znajdujących się na mapie potworów. Jednym z podstawowych narzędzi sterowanej postaci jest młot pneumatyczny, dzięki któremu możemy zatapiać poszczególne sektory planszy.

Galaga (1981) – Bardzo prosta strzelanka, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a jego zadaniem jest likwidacja Obcych.

Galaxian (1979) – Gra pod wieloma względami przypominająca Space Invaders. Używamy statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest likwidacja wrogów.

Mappy (1983) – Prosta platformówka z udziałem kotów i myszy. Gracz wciela się w jednego z gryzoni, próbując odzyskać ukradzione dobra.

Xevious (1982) – Kolejna niezbyt rozbudowana, scrollowana strzelanka. Tym razem zasiadamy za sterami myśliwca o nazwie Solvalou.

The Tower of Druaga (1984) – Gra pod wieloma względami przypominająca Pac-Mana. Tym razem jednak wcielamy się w postać rycerza Gilgamesha. Próbujemy uratować księżniczkę, porwaną przez demoniczną istotę – Druagę.

Pac-Man Vs. (2003) – Jest to bez wątpienia najciekawsza gra z tego zestawu. Ponadto warto zaznaczyć, iż tytuł pojawia się w produktach z serii Namco Museum po raz pierwszy. Pac-Man Vs. początkowo ukazał się na Gamecube’a, aczkolwiek do poprawnego działania wymagał także podłączenia GameBoy’a Advance. Mamy do czynienia z dość standardowo wykonaną konwersją.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Namco Museum DS: 12+