Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Namco Museum DS (NDS)

Namco Museum DS NDS

Zestaw składający się z ośmiu gier Namco. Są to między innymi takie gry jak Galaxian, Mappy, Xevious, czy Dig Dug II. Najciekawszy punkt zestawu stanowi gra Pac-Man Vs. Jest to bowiem konwersja jednego z hitów z konsoli Gamecube.

Akcji | 2D | pakiet | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Namco Museum DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum DS jest oczywiście zbiorem starszych tytułów firmy Namco. Nie jest to świeży pomysł, gdyż podobne zestawy ukazywały się już na wielu innych platformach sprzętowych. Opisywany zestaw składa się z ośmiu podstawowych gier, przy czym niektóre z nich występują w kilku różnych wersjach. W rezultacie więc możemy wybierać pomiędzy siedemnastoma grami. Oto lista gier wchodzących w skład przedstawianego zestawu:

Pac-Man (1979) – Jedna z najbardziej znanych gier w historii elektronicznej rozrywki. Naszym zadaniem jest oczywiście pożeranie kuleczek, przemieszczając się po niezbyt skomplikowanym labiryncie. Równolegle musimy unikać pojawiających się w okolicy duszków.

Dig Dug II (1985) – Naszym zadaniem jest likwidowanie znajdujących się na mapie potworów. Jednym z podstawowych narzędzi sterowanej postaci jest młot pneumatyczny, dzięki któremu możemy zatapiać poszczególne sektory planszy.

Galaga (1981) – Bardzo prosta strzelanka, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a jego zadaniem jest likwidacja Obcych.

Galaxian (1979) – Gra pod wieloma względami przypominająca Space Invaders. Używamy statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest likwidacja wrogów.

Mappy (1983) – Prosta platformówka z udziałem kotów i myszy. Gracz wciela się w jednego z gryzoni, próbując odzyskać ukradzione dobra.

Xevious (1982) – Kolejna niezbyt rozbudowana, scrollowana strzelanka. Tym razem zasiadamy za sterami myśliwca o nazwie Solvalou.

The Tower of Druaga (1984) – Gra pod wieloma względami przypominająca Pac-Mana. Tym razem jednak wcielamy się w postać rycerza Gilgamesha. Próbujemy uratować księżniczkę, porwaną przez demoniczną istotę – Druagę.

Pac-Man Vs. (2003) – Jest to bez wątpienia najciekawsza gra z tego zestawu. Ponadto warto zaznaczyć, iż tytuł pojawia się w produktach z serii Namco Museum po raz pierwszy. Pac-Man Vs. początkowo ukazał się na Gamecube’a, aczkolwiek do poprawnego działania wymagał także podłączenia GameBoy’a Advance. Mamy do czynienia z dość standardowo wykonaną konwersją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Namco Museum DS

12+

Nowe retro-zestawy już niedługo w ofercie konsol Nintendo DS i Nintendo Wii

wiadomość30 stycznia 2008

Firma Atari wyda w Europie dwa retro-zestawy sygnowane przez japońską firmę Namco. Obie kompilacje zostaną przygotowane z myślą o konsolach koncernu Nintendo. Nintendo DS otrzyma DS Namco Museum, natomiast Wii pozycję o tytule Namco Museum Remix.

Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

wiadomość19 maja 2007

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.