Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka NAM (PC)
OkładkaNAM (PC)

NAM PC

Kolejna gra stworzona na bazie engine'u Build, użytego m.in. w Duke Nukem 3D. Gracz wcieli się w rolę amerykańskiego żołnierza, który po ciężkim ataku Viet Congu, musi samotnie przebić się i zniszczyć wietnamską bazę.

Akcji | FPP | strzelanki

NAM Premiera PC

8czerwca1998

producent: GT Interactive wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do NAM

Quake 4

Duke Nukem 3D

Blood

Jeśli kierować się tym co jest napisane na pudełku, NAM to pierwszy w historii FPS, który w realistyczny sposób ukaże graczom prawdziwe doświadczenia rodem z wojny w Wietnamie. Program został stworzony m.in. przez człowieka odpowiedzialnego za słynny mod „Marine Corpse” do Dooma i to, według firmy GT Interactive starcza za całkowitą rekomendację. Wydany w 1998 roku NAM, to jednak nie przykład profesjonalnego podejścia do sprawy, ale próba wyciągnięcia pieniędzy na oklepanym temacie, w dodatku wykorzystującym archaiczne rozwiązania techniczne. Gra została stworzona na bazie engine’u Build, tego samego który został użyty w Blood, czy Shadow Warrior, chociaż rynek od dawna skoncentrował się już na pełnym 3D: Quake II z 1997 roku i opublikowany w tym samym czasie co NAM, Unreal.

NAM jest bezpośrednim spadkobiercą konwersji „Platoon” do gry Duke Nukem 3D. Po jego opublikowaniu, GT Interactive skontaktował się z twórcami i zaproponował im zrobienie w pełni komercyjnej gry, której tematem miała być właśnie wojna w Wietnamie. Gracz wciela się w rolę Alana „Niedźwiedzia” Westmorelanda, amerykańskiego sierżanta, który po ataku Viet Congu, musi samotnie przebić się przez kilkanaście dużych plansz i ostatecznie zniszczyć siedzibę wietnamskiej armii. Do dyspozycji oddano mu kilka potężnych środków zagłady, będących odpowiednikami sprzętu używanego w latach sześćdziesiątych (karabin M60, granatnik M79, strzelba M16, miotacz ognia, plastik), oraz kilka akcesoriów, w rodzaju pułapek, czy wykrywacza min. Jeżeli sytuacja zrobi się naprawdę krytyczna, zawsze można wezwać wsparcie lotnicze, które po zrzuceniu napalmu pokrywa wskazany areał fontanną ognia. Większość poziomów stanowią ubogie w drzewa dżungle, bazy wypadowe wietnamskiej armii i tego typu placówki. Krajobraz nie należy do zbyt urozmaiconych, poza tym, po pewnym czasie może razić monotonna kolorystyka.

Gra oferuje tryb Multiplayer, w którym może pograć na specjalnie przygotowanych mapach, 8 osób naraz. Oprócz tradycyjnego deathmatch (zwanym tu „Gruntmatch”), istnieją dwie inne formy zabawy: Capture the Flag i zespołowa gra Fireteam.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe NAM: 18+

NAM Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 DX
  • 16 MB RAM
  • VGA/SVGA