Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDPC
Okładka Mystic Quest HD Remaster (iOS)

Mystic Quest HD Remaster

Odświeżona wersja klasycznej gry jRPG z 1992 roku, znanej wcześniej z konsoli SNES jako Mystic Quest Legends lub Final Fantasy: Mystic Quest. Nowa wersja tytułu powstała z inicjatywy firmy Square Enix z myślą o posiadaczach komputerów PC i urządzeń mobilnych.

RPG | turowe | 2D | jRPG

Okładka Mystic Quest HD Remaster (iOS)

data premiery gry:

anulowana

PC AND iOS
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystic Quest HD Remaster to odświeżona wersja gry Mystic Quest Legend (produkcja znana także pod tytułem Final Fantasy: Mystic Quest) z 1992 roku. Oryginalnie projekt ukazał się na konsoli SNES, a po kilkudziesięciu latach firma Square Enix postanowiła wydać go ponownie w ulepszonej oprawie graficznej. Za nową wersję odpowiada zespół Dark Design Games.

Akcja produkcji rozgrywa się w tajemniczym świecie podzielonym na cztery regiony – Foresta, Aquaria, Fireburg oraz Windia, które są uzależnione od czterech kryształów. Pewnego dnia Focus Tower, miejsce w którym przechowywano cenne kamienie, zostało zaatakowane przez potwory. Skradły one kryształy, zyskując tym samym potężną siłę. W konsekwencji tych czynów, świat zaczął się rozpadać, a ostatnią nadzieją jest rycerz z przepowiedni, który pewnego dnia pojawi się i zapobiegnie całkowitej zagładzie.

Gracze wcielają się w niejakiego Benjamina, podróżującego po kolejnych regionach w celu pokonania potworów i odzyskania kryształów. Rozgrywka w znacznym stopniu nawiązuje do pierwszych odsłon serii Final Fantasy, w związku z czym akcja obserwowana jest z góry, a głównym elementem gameplayu jest eksploracja oraz walka. Starcia odbywają się w systemie turowym, w którym wybieramy z krótkiej listy poszczególne rodzaje ataków (magiczne i fizyczne) oraz wykorzystujemy posiadane przedmioty, np. w celu uzupełnienia zdrowia albo many. Podczas każdej potyczki zdobywamy punkty doświadczenia, wpływające na poziom postaci, a co za tym idzie, na jej siłę oraz wytrzymałość.

W odróżnieniu od wielu innych gier jRPG, w Mystic Quest nie można samemu dobierać wyposażenia postaci, gdyż nowo znalezione zbroje zastępują stare (to samo w przypadku broni, jednak je można zmieniać). Również system pozyskiwania czarów odbiega nieco od reszty tego typu gier. Nowe moce zdobywamy bowiem nie przez rozwój postaci, lecz dzięki eksploracji otoczenia – czary poukrywane są w skrzyniach oraz otrzymujemy je w nagrodę podczas niektórych walk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mystic Quest HD Remaster

Wymagania wiekowe Mystic Quest HD Remaster

odpowiednia dla każdego wieku

PC
AND
iOS