Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka My Beautiful Paper Smile (PC)
OkładkaMy Beautiful Paper Smile (PC)

My Beautiful Paper Smile PC

Gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego 2,5D. My Beautiful Paper Smile opowiada o mieszkańcach mrocznego królestwa rządzonego przez szalonego władcę, pragnącego, by każde dziecko w jego państwie było perfekcyjne i zawsze uśmiechnięte.

Przygodowe | horror | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | indie | 2.5D | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Beautiful Paper Smile Premiera PC

wczesny dostęp

19czerwca2020

wrzesień2021

Steam

wrzesień2021

producent: Two Star Games wydawca: V Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do My Beautiful Paper Smile

Sanitarium

Children of Silentown

Fran Bow

My Beautiful Paper Smile jest horrorem z elementami gry przygodowej, stawiającym nacisk na opowiadaną fabułę oraz pełną detali kreację świata przedstawionego. Produkcja wyróżnia się rysunkową, czarno-białą szatą graficzną w perspektywie 2.5D, podkreślającą przygnębiającą historię. Za stworzenie tytułu odpowiada jednoosobowe studio Two Star Games założone w 2017 roku. Przed faktyczną premierą grę można było przetestować we wczesnym dostępie.

Fabuła

Fabuła produkcji rozgrywa się w dystopijnym państwie kontrolowanym przez reżim szalonego władcy. Pragnie on, by wszystkie dzieci w jego kraju były perfekcyjne. Ową perfekcję rozumie jako ogromny, szczęśliwy, nieznikający nigdy z ich twarzy uśmiech. Protagonsta gry należy do Radosnych, czyli młodych ludzi z przytwierdzonymi do ich głów maskami, wyrażającymi szczęście, które „nie jest nudne”. Razem z innymi jest stale obserwowany przez przedstawicieli Władzy. Zadaniem tych oficjeli jest pilnowanie, by na twarzy żadnego z Radosnych nigdy nie pojawił się smutek, tylko wiecznie okazywały radość z życia. W przypadku, gdy ktoś zostanie przyłapany na odczuwaniu smutku, zabiera się go w nieznane miejsce, skąd nigdy nie wraca.

Celem głównego bohatera jest ucieczka z ośrodka, w którym jest przetrzymywany. Do takiego działania zachęcił go słyszany w snach głos Zaginionego Dziecka, sprawiający mu przyjemność większą niż funkcjonowanie pod butem Władzy. Podczas swojej podróży odkryje również, w jaki sposób powstał schemat postępowania reżimu i dlaczego wszystkie dzieci są traktowane tak, a nie inaczej.

Mechanika

Podczas rozgrywki nie mamy zbyt wielu możliwości stawania w szranki ze spotykanymi przeciwnikami. Zamiast tego otrzymaliśmy do dyspozycji kilka sposobów na ucieczkę: oponentów możemy unikać, przekradać się pomiędzy nimi, manewrować lub wykorzystywać otoczenie na swoją korzyść. Jeśli jednak dojdzie do starcia, w obronie wykorzystujemy znalezioną w świecie gry prymitywną broń. Dostępne poziomy oferują wiele możliwości planowania naszych działań, czasami zmuszając nas jednak do rozwiązywania zagadek środowiskowych w celu przebycia danego obszaru.

W trakcie podróży musimy brać pod uwagę oświetlenie terenu, na którym obecnie przebywamy. Przemieszczając się w pełnym świetle dobrze widzimy daną planszę, co ułatwia nawigację, jednak zwiększa to również prawdopodobieństwo wykrycia przez przedstawicieli Władzy. Przebywanie w ciemnościach jest bezpieczniejsze – przynajmniej do pewnego stopnia. Jeśli zbyt długo unikamy źródeł światła, możemy zostać znalezieni i zjedzeni przez tajemniczego potwora bez twarzy, ścigającego nas od samego początku ucieczki.

Podczas eksploracji przyjdzie nam zbierać różnorodne przedmioty, przetrzymywane przez protagonistę w ekwipunku. Część z nich pełni funkcję znajdziek rozszerzających naszą wiedzę o uniwersum, a część wykorzystujemy w odpowiednich miejscach do odblokowania dalszego przejścia lub uzyskania czegoś od postaci niezależnych. Nieraz na swojej drodze spotkamy NPC, którzy podejmą z nami dialog i pomogą (lub przeszkodzą) bohaterowi w osiągnięciu celu. Wszystkich interakcji dokonujemy w tradycyjnej formie point-and-click. O jej rodzaju informuje nas dynamicznie zmieniający się kształt kursora, odpowiadający podejmowanym przez nas czynnościom.

Kwestie techniczne

Do stworzenia produkcji wykorzystano silnik Unreal Engine, a grafikę utrzymano w rysunkowej, czarno-białej stylistyce. Wszystkie występujące w grze modele zostały zrobione w formacie 2D, jednak mogą wydawać się trójwymiarowe dzięki odpowiedniej pracy kamery.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

My Beautiful Paper Smile cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe My Beautiful Paper Smile: 16+

My Beautiful Paper Smile Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit