Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Move Mind Benders (PS3)

Sporty dla Szarych Komórek PS3

Move Mind Benders

Zestaw trzech gier logicznych Tumble, Echrome II i Lemmings, dostępnych jedynie na Playstation 3, które korzystają z kontrolera ruchu Playstation Move oraz pozwalają, w przypadku posiadania odpowiedniego telewizora, na zabawę w stereoskopowym trybie 3D.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Move Mind Benders (PS3)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

9listopada2011

9listopada2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sporty dla Szarych Komórek, znane również pod oryginalnym tytułem Move Mind Benders, są przygotowanym przez Sony zestawem trzech gier logicznych Tumble, Echochrome II i Lemmings, które do tej pory dostępne były jedynie w dystrybucji cyfrowej w Playstation Store. Wszystkie trzy tytuły korzystają z kontrolera Playstation Move, a dzięki wprowadzonym ulepszeniom pozwalają na zabawę w stereoskopowym trybie 3D.

Tumble - Zadaniem graczy jest wzniesienie wieży z klocków i kształtów wykonanych z różnych materiałów. Stawiając naszą konstrukcję musimy zwracać uwagę na jej stabilność i wysokość. Im jest ona wyższa, tym więcej punktów i bonusów zdobędziemy. Klockami manipulujemy za pomocą Playstation Move, który umożliwia ich dokładne dopasowanie i umieszczenie w pożądanym miejscu. Gra pozwala również na zabawę w dwie osoby: możemy rywalizować z kompanem o punkty i wysokość wznoszonych budowli. Ponieważ gramy w turach, nie musimy posiadać dwóch kontrolerów Move.

Echochrome II Druga część popularnego tytułu, w którym gracze mogli rozwiązywać szereg zagadek wizualnych opartych na złudzeniach optycznych i tzw. figurach niemożliwych. W Echochrome II musimy pomóc małej postaci przejść ze startowego punktu poziomu do portalu umieszczonego w jego innym miejscu. Problem w tym, że cała plansza składa się z cieni rzucanych na ścianę przez zawieszone w powietrzu bryły. Odpowiednio manipulując wirtualnym źródłem światła, za pomocą kontrolera Playstation Move, mamy ciągły wpływ na układ levelu, po którym porusza się mała postać, dzięki czemu możemy doprowadzić ją szczęśliwie do wyjścia. Przebieg rozgrywki możemy nagrać, a następnie pochwalić się klipem wideo z naszymi osiągnięciami na YouTube. Poza tym, twórcy udostępnili również edytor poziomów, którymi możemy dzielić się z innymi graczami.

Lemmings – To kolejna odsłona kultowych Lemmings, znanych z komputerów PC. Celem gry jest bezpieczne przeprowadzenie grupki lemingów z jednego krańca najeżonej niebezpieczeństwami planszy na drugi. Lemingi nie należą do najinteligentniejszych stworzeń i bez skrupułów pakują się w różnego rodzaju pułapki. Gracze przypisują pojedynczym lemingom zadania i prace, takie jak wznoszenie mostów, kopanie czy zatrzymywanie samobójczego pochodu kompanów, które pozwalają na kontrolowanie sytuacji i grupki nieroztropnych stworków oraz szczęśliwe doprowadzenie większości z nich do końca poziomu. Nasze wyniki, na poszczególnych levelach, możemy porównać z innymi graczami dzięki sieciowym rankingom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Sporty dla Szarych Komórek

Klasyfikacja PEGI Sporty dla Szarych Komórek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sporty dla Szarych Komórek

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
  • PlayStation Eye