Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCSwitchPS4XONE
Okładka MotoGP 20 (Switch)
OkładkaMotoGP 20 (Switch)

MotoGP 20

Kolejna odsłona cyklu realistycznych gier wyścigowych, w których kierujemy motocyklami. MotoGP 20 wprowadza szereg nowości i poprawek względem poprzedniej części. Gra została opracowana przez studio Milestone.

Wyścigi | motocyklowe | elementy symulacyjne

MotoGP 20 jest kolejną grą w popularnej serii wyścigowej, która skupia się na motocyklach. Tak jak poprzednie odsłony, dzięki współpracy z firmą Dorna Sports S.L. produkcja może się pochwalić licencją Motocyklowych Mistrzostw Świata. Za jej opracowanie odpowiada włoskie studio Milestone, które rozwija omawianą serię od momentu jej powstania (autorzy mają duże doświadczenie w tym gatunku – stworzyli także m.in. cykle WRC oraz RIDE).

Mechanika

MotoGP 20 to gra wyścigowa, w której siedzimy za sterami motocyklu (perspektywa, z której obserwujemy drogę zależy od nas: możemy wybrać tryb FPP lub TPP). Twórcy tej serii od dawna stawiają na wysoki poziom realizmu – jest on widoczny w modelu jazdy gry (kierowanie maszynami wymaga umiejętności i skupienia), a także działaniu silników odpowiedzialnych za pogodę oraz fizykę; ten ostatni został całkowicie przeprojektowany. Tym razem deweloperzy postanowili pójść jeszcze dalej w zamiłowaniu do realizmu. W rezultacie do gry wprowadzono m.in. konieczność zarządzania paliwem, a także asymetryczne zużywanie się opon. Mamy też system obrażeń, które wpływają na wygląd i sprawność naszego pojazdu. Nowością jest możliwość wpływania na rozwój i plan motocykla – możemy nadzorować działania zespołu R&D (and. research & development) i dostosować takie elementy, jak aerodynamika, elektronika, zużycie paliwa czy moc silnika.

Dodatkowo twórcy usprawnili znany z poprzedniej odsłony system sztucznej inteligencji Neural A.I., który wykorzystuje technologię uczenia maszynowego. Komputer obserwuje, jak gracze radzą sobie na torach i doskonali swoje umiejętności (tym razem wpływa również na kwestie związane z oponami czy zużyciem paliwa).

Warto odnotować, że tytuł studia Milestone pozwala graczom uczestniczyć w zmaganiach w ramach kilku klas wyścigowych znanych z prawdziwego świata, takich jak MotoGP, Moto2, Moto3 czy Red Bull. W grze występują także licencjonowane zespoły i znani kierowcy oraz realistycznie odwzorowane trasy. Powraca także tryb Reżysera Wyścigu, który pozwala na modyfikowanie zasad rządzących wyścigami.

Rozbudowano również funkcjonalność edytora, który w MotoGP 20 pozwala na modyfikowanie zarówno motocyklu, hełmu, jak i stroju naszego kierowcy.

Tryby gry

W MotoGP 20 możemy grać samotnie albo z innymi. Poza pojedynczymi wyścigami mamy możliwość zabawy w rozbudowanym trybie kariery, w którym stopniowo pniemy się w górę, uczestnicząc w coraz bardziej prestiżowych rywalizacjach. Alternatywnie istnieje opcja wcielenia się w menadżera zarządzającego całym zespołem. Powrócił również tryb Historical Challenges, ale twórcy nieco zmienili jego format – obejmuje on teraz losowo generowane wyścigi, dzięki którym stopniowo odblokowujemy znane maszyny oraz kierowców.

W trybie multiplayer możemy grać w ramach klasycznego modułu MotoGP eSport Championship. Podobnie jak w poprzedniej części, rozgrywki są prowadzone na dedykowanych serwerach.

Kwestie techniczne

MotoGP 20 posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego silnika Unreal Engine 4 twórcom ze studia Milestone udało się osiągnąć wysoki poziom szczegółowości i realizmu. Dotyczy to modeli kierowców i motocykli, ale też lokacji, na których się ścigamy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MotoGP 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP 20 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4820K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
PC
PS4
Switch
XONE