Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Morphies Law (PC)

Morphies Law

Przeznaczona do zabawy w trybie multiplayer trzecioosobowa strzelanina TPS autorstwa niezależnego niemieckiego studia Cosmoscope. Akcja Morphies Law przenosi graczy w odległą przyszłość, kiedy po dawnej cywilizacji pozostały tylko człekokształtne roboty – tytułowe Morphies.

Akcji | TPP | science fiction | multiplayer | indie | strzelanki

Okładka Morphies Law (PC)

producent: Cosmoscope

wydawca: Cosmoscope

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sie2018

Switch

30lip2019

PC

Morphies Law jest multiplayerową strzelaniną, za której opracowanie odpowiada niezależne niemieckie studio Cosmoscope. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie Switch i PC.

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Morphies Law rolę drugoplanową. Tytuł przenosi graczy w odległą przyszłość, kiedy to ludzkość przeszła już do historii. Niemniej, po dawnej cywilizacji ostały się zarówno wzniesione przez nią budynki, jak i stworzone człekokształtne roboty, czyli tytułowe Morphies. To właśnie w nie wcielają się gracze, stając do wirtualnych pojedynków na śmierć i życie.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch i PC Morphies Law akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podobnie jak ma to miejsce w wielu innych shooterach nastawionych na sieciową rozgrywkę, gracze biorą udział w dynamicznych, drużynowych starciach. Tym jednak, co wyróżnia omawiany tytuł, są oryginalne zasady, jakimi rządzą się zmagania.

Kiedy strzelamy w określoną część ciała adwersarza, ulega ona zmniejszeniu, z kolei nasza stopniowo się powiększa. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w balansie rozgrywki (mniej utalentowani gracze stają się coraz mniejsi, a tym samym trudniejsi do trafienia przez większych, bardziej zaawansowanych zawodników), lecz także w możliwościach rysujących się przed nami w toku rozgrywki; mniejszy robot może dostać się w trudno dostępne miejsca i korzystać z niewielkich przejść czy wąskich przesmyków, z kolei maszyna obdarzona długimi nogami może skakać na wysokości nieosiągalne dla pozostałych zawodników. Wszystko to znacznie poszerza wachlarz możliwości taktycznych rysujących się przed graczami; warto mieć na przykład na uwadze wykorzystanie tak zwanego „przyjacielskiego ognia” do dostosowania rozmiarów kompanów do wybranej strategii.

O tym, jak radzi sobie dana drużyna, można się dowiedzieć, spoglądając na jej awatara górującego nad polem walki – jego rozmiar w bezpośredni sposób odzwierciedla wyniki osiągane przez konkretną ekipę; oczywiście kiedy czas dobiegnie końca, wygrywa drużyna, której awatar jest wyższy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Morphies Law prezentuje wysoki poziom wykonania, co jest zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4. Oprócz bogatej kolorystyki uwagę zwracają dopracowane modele prowadzonych do boju robotów; nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że rozmiary ich kończyn są skalowane w czasie rzeczywistym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Morphies Law

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Morphies Law

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6870 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

PC
Switch