Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4
Okładka Monkey King: Master of the Clouds (Switch)
OkładkaMonkey King: Master of the Clouds (Switch)

Monkey King: Master of the Clouds

Zremasterowana wersja shoot’em upa, który zadebiutował w 1989 roku na automatach arcade. W trakcie zabawy w Monkey King: Master of the Clouds wcielamy się w Mike’a Chena, który podróżując na latającej chmurze, stawia czoła przeciwnikom inspirowanym bohaterami chińskich mitów.

Akcji | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | kooperacja | side-scroll

Monkey King: Master of the Clouds Premiera

6wrz2018

Switch

14wrz2018

PC

15lis2018

PS4

producent: Starfish wydawca: Retroism Strona oficjalna

Gry podobne do Monkey King: Master of the Clouds

Fury Unleashed

Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax

Metal Slug

Monkey King: Master of the Clouds jest odświeżoną wersją shoot'em upa znanego na zachodzie jako Cloud Master, który zadebiutował w 1989 roku na automatach arcade, a z czasem doczekał się konwersji opracowanych z myślą o rozmaitych konsolach stacjonarnych. Opisywany tutaj remaster tej produkcji, stworzony przez studio Starfish i wydany przez firmę Retroism, pojawił się między innymi na platformie PS4, PC i Switch.

Fabuła

Pomimo że fabuła nie odgrywa szczególnie ważnej roli w Monkey King: Master of the Clouds, warto zauważyć, że jest ona pełna nawiązań do chińskich legend i literatury. W trakcie zabawy wcielamy się w Mike'a Chena, który niczym Małpi Król z Wędrówki na Zachód (jednej z czterech klasycznych powieści z Państwa Środka, autorstwa Wu Cheng'ena) podróżuje na latającej chmurze, stawiając czoła przeciwnikom inspirowanym bohaterami chińskich mitów.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4, PC i Switch Monkey King: Master of the Clouds akcję obserwujemy z boku. Na grę składa się pięć aren, na których stawiamy czoła zróżnicowanym adwersarzom; mowa tak o szeregowych oponentach, jak i o znacznie potężniejszych bossach. Protagonista eliminuje nieprzyjaciół, strzelając kulami energii, a jego potencjał bojowy zwiększają znajdowane po drodze power-upy; ponadto w toku zmagań zdobywamy kredyty, które możemy wymienić na specjalne bomby.

Tryby gry

W Monkey King: Master of the Clouds można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach lokalnego trybu współpracy. Oprócz tego swoimi wynikami można się pochwalić na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Na potrzeby wydanego na platformę PS4, PC i Switch Monkey King: Master of the Clouds autorzy podnieśli rozdzielczość dwuwymiarowej grafiki oryginału. Pomimo że zabawa w dalszym ciągu toczy się na obszarze o proporcjach 4:3, grę dostosowano do specyfiki panoramicznych wyświetlaczy; wolne miejsce po bokach ekranu wypełniono nie tylko klimatycznymi ilustracjami, lecz także elementami interfejsu użytkownika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Monkey King: Master of the Clouds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Monkey King: Master of the Clouds Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel HD 4000 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
Switch