Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mondo Museum (PC)
OkładkaMondo Museum (PC)

Mondo Museum PC

Strategia ekonomiczna, w której zarządzamy muzeum. Musimy zadbać o przychody, odpowiednich pracowników, jak i same eksponaty znajdujące się w przybytku. Za stworzenie Mondo Museum odpowiada studio Kitfox Games.

Strategiczne | ekonomiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mondo Museum Premiera PC

wczesny dostęp

grudzień2021

2022

Steam

2022

producent: Viewport Games wydawca: Kitfox Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Mondo Museum

Zoo Tycoon 2

Good Company

Megaquarium

Mondo Museum to symulator zarządzania muzeum, w którym możemy podejmować decyzje o rozkładzie pomieszczeń, wystroju, jak i samych eksponatach, po to by odwiedzający chętnie wydawali pieniądze na bilety, a nasze zyski rosły. Za grę odpowiedzialne jest niezależne studio Kitfox Games, znane z takich produkcji jak Moon Hunters czy Shattered Planet.

Fabuła

W Mondo Museum wcielamy się w kuratora tytułowego muzeum. Naszym celem jest sprawić, aby goście ze wszystkich stron świata chcieli tu przyjeżdżać, by podziwiać nasze wystawy i nietuzinkowe eksponaty. Zanim do tego jednak dojdzie, musimy postawić pierwsze kroki i stopniowo rozbudowywać placówkę i umiejętnie zarządzać powiększającym się gronem wyspecjalizowanych pracowników.

Mechanika

W grze mamy możliwość zbudowania muzeum od podstaw, bo już od samego postawienia murów, umiejscowienia okien i drzwi czy dobrania kolorów ścian i podłóg. Nie zabrakło też możliwości umeblowania i udekorowania pomieszczeń zgodnie z własną koncepcją za pomocą dostępnego w grze sporego asortymentu przedmiotów. Odbywa się to podobnie do tego, jak ma to miejsce w grach z serii The Sims.

Przede wszystkim jednak musimy zadbać o odpowiedni dobór eksponatów. Te podzielone są tematycznie na różne epoki, cywilizacje czy osiągnięcia. Znajdziemy tu między innymi kolekcję artefaktów pochodzących ze starożytnego Egiptu od tych wykorzystywanych przez królów i arystokrację po przedmioty życia codziennego, czy wszelkie skamieliny, szkielety i tym podobne pozostałości po wymarłych dinozaurach. Od nas zależy, w jakim miejscu w muzeum one się znajdą i czy będą posegregowane tematycznie, czy według innego klucza. Dodatkowo istnieje możliwość ściągnięcia eksponatów stworzonych przez innych graczy, jak i podzielenia się własnymi, gdyż twórcy wspierają Steam Workshop.

Aby jednak móc pozwolić sobie na co raz to lepsze atrakcje, musimy na nie zarobić. Inwestycja w dobrych pracowników to podstawa. I tak zapełniamy nasze sale obeznanymi w temacie przewodnikami chętnie odpowiadającymi na pytania ciekawskich gości, zatrudniamy kustoszy dbających o stan naszych eksponatów i archeologów wynajdujących coraz ciekawsze artefakty z przeszłości. Warto też zadbać, aby goście nie wyszli od nas z pustymi rękoma, dlatego postawienie sklepu z pamiątkami sprawi, że zakupiony souvenir nie da tak szybko zapomnieć o naszym przybytku, a nam wpadnie do kieszeni trochę tak potrzebnych pieniędzy.

Jeśli jednak myśleliście, że zarządzanie muzeum to spokojne zajęcie to jesteście w błędzie. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie wybredny VIP, o którego względy warto zabiegać, bo w przyszłości może wyrazić zgodę na wypożyczenie rzadkiego okazu ze swojej kolekcji na potrzeby naszej wystawy czy okaże się, że nasz bardzo ważny eksponat jest zagrożony, o zgrozo, kompletnym zniszczeniem!

Kwestie techniczne

Mondo Museum to trójwymiarowa gra obserwowana z widoku izometrycznego, która stylistyką przypomina The Sims czy Two Point Hospital.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mondo Museum: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mondo Museum Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2