Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Mobile Suit Gundam Unicorn (PS3)
OkładkaMobile Suit Gundam Unicorn (PS3)

Mobile Suit Gundam Unicorn PS3

Trójwymiarowy symulator walki potężnymi mechami, który oparto na serialu animowanym i serii książek Gundam Unicorn. Jak sama nazwa wskazuje rozgrywają się one w jednym z uniwersów popularnego japońskiego cyklu sc-fi Gundam.

Akcji | TPP | mechy i roboty | manga i anime | Gundam | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mobile Suit Gundam Unicorn Premiera PS3

8marca2012

Mobile Suit Gundam Unicorn to połączenie gry akcji i symulatora walki mechów, które rozgrywają się w przestrzeni kosmicznej. Za produkcję tytułu odpowiada znane japońskie studio deweloperskie From Software, mające wieloletnie doświadczenie w tworzeniu gier z ogromnymi robotami w roli głównej, należących do cyklu Armored Core czy A.C.E. Another Century's. Gra została oparta na serii książek Unicorn Gundam i ich animowanej adaptacji, wiernie odtwarzając pierwszą część zaprezentowanej w nich fabuły i opowiadając ją z punktu widzenia najważniejszych bohaterów.

Historia gry rozgrywa się w najważniejszym gundamowym uniwersum UC, które nieprzerwanie od 1979 roku jest poszerzane o kolejne książki, komiksy, gry i seriale. Osią fabuły jest tytułowy mech Unicorn Gundam, kryjący w sobie klucz do tajemnicy mogącej zmienić oblicze świata.

Tytuł oferuje dwa tryby rozgrywki. W Unicorn mode, w trzech rozdziałach poświęconych każdemu z głównych bohaterów serii, zasiądziemy za sterami różnorodnych mechów i prześledzimy znaną z serialu historię. W Gundam cast mode, sterować będziemy jednym z robotów z trzyosobowego oddziału i wraz z partnerami sterowanymi przez AI weźmiemy udział w serii misji. Przed każdą z nich będziemy mogli modyfikować uzbrojenie naszej maszyny i wybrać odpowiadający nam jej model

Przeważająca część gry spędzimy w przestrzeni kosmicznej. Naszego mecha obserwujemy z perspektywy trzecie osoby. Sterowanie maszyną jest dosyć proste i nie powinno sprawić problemów weteranom gier akcji. Poruszamy się szybko, od celu do celu. Do wyboru mamy zarówno broń dystansową, taką jak wyrzutnie rakiet czy działa laserowe, jak i uzbrojenie służące do walki w zwarciu, takie jak toporki lub miecze energetyczne.

Trójwymiarowa i realistyczna oprawa graficzna gry, stara się być wierna materiałowi źródłowemu i nie zawiedzie fanów gatunku. W czasie rozgrywki towarzyszyć będzie nam znana z serialu oryginalna ścieżka muzyczna, efekty dźwiękowe i głosy aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mobile Suit Gundam Unicorn: Odpowiednia dla każdego wieku.