Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Mobile Suit Gundam: Battle Operation (PS3)
OkładkaMobile Suit Gundam: Battle Operation (PS3)

Mobile Suit Gundam: Battle Operation PS3

Sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum Gundama. Tytuł pozwala graczom zasiąść za sterami potężnych mechów i wziąć udział w walkach dwóch sześcioosobowych drużyn wielkich robotów.

Akcji | TPP | mechy i roboty | manga i anime | Gundam | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mobile Suit Gundam: Battle Operation Premiera PS3

28czerwca2012

Mobile Suit Gundam: Battle Operation to sieciowa gra akcji rozpowszechniana w modelu free-to-play. Została ona umiejscowiona w bogatym uniwersum pierwszych animowanych serii Gundama z lat 80. Producentem tytułu jest japońska firma Namco Bandai. Deweloper już od ponad dwudziestu lat wprowadza na rynek nowe gry z gundamami w rol głównej, które trafiły na właściwie wszystkie znane platformowy sprzętowe.

Akcja gry rozgrywa się w trakcie tzw. jednorocznej wojny, w której zbuntowani kosmiczni koloniści, tworzący autorytarną samozwańczą republikę Zeonu, atakują naszą planetę kontrolowaną przez ziemską Federację. Poza tradycyjnym siłami wojskowymi, takimi jak piechota czy lotnictwo, obie strony w walce wykorzystują potężne roboty bojowe, dysponujące ogromną siłą ognia i możliwościami bojowymi.

Rozgrywka w Mobile Suit Gundam: Battle Operation nastawiona jest na czystą akcję, ale miejscami wymaga od graczy także odrobiny strategicznego myślenia np. przy doborze uzbrojenia i ulepszeń dla mecha. Wielkie roboty podzielone są na trzy klasy, przystosowane do różnych stylów walki. Co ciekawe, nie jesteśmy skazani na zasiadanie za sterami mecha, w każdej chwili możemy opuścić kokpit i wziąć do ręki broń przeciwpancerną, która wbrew pozorom okazuje się całkiem skuteczna w walce z powolnymi kilkunastometrowymi kolosami. W zabawie zawsze uczestniczą dwie drużyny złożone z sześciu pilotów. Wygrywa ta, która pod koniec ośmiominutowego meczu zdobędzie najwięcej punktów, otrzymywanych za zniszczenie i uszkodzenie robotów przeciwników lub wykona wytyczne określone na początku misji. Zadaniami zapewniającymi zwycięstwo jest zniszczenie bazy przeciwnika lub zdobycie i utrzymanie konkretnych punktów na mapie. Po każdym pojedynku możemy ulepszyć, zmienić części, a także kolor wybranego mecha. Jeżeli uda nam się zdobyć ukryte na planszy plany, do naszego wirtualnego hangaru możemy wprowadzić zupełnie nowy model robota.

Trójwymiarowa oprawa graficzna tytułu nie zachwyca, a scenografia i poziomy są wykonane bardzo oszczędnie. Odczuwalny jest też brak współczesnych efektów graficznych. Mimo spartańskiego wyglądu, silnik gry nie jest w stanie zapewnić płynnej rozgrywki, przez co w najbardziej gorących momentach liczba wyświetlanych klatek obrazu drastycznie spada.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Wymagania wiekowe Mobile Suit Gundam: Battle Operation: Odpowiednia dla każdego wieku.