Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4Switch
Okładka Metal Max Xeno: Reborn (PS4)

Metal Max Xeno: Reborn

Metal Max Xeno: Reborn to postapokaliptyczna gra jRPG, która skupia się na losach Talisa. Protagonista zbiera grupę śmiałków mogących pomóc mu w zemście na maszynach, które doprowadziły do zagłady ludzkości.

RPG | turowe | postapokalipsa | manga i anime | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Metal Max Xeno: Reborn (PS4)

producent: Kadokawa Games

wydawca: Kadokawa Games

data premiery gry:

10wrz2020

PS4 Switch

Metal Max Xeno: Reborn to gra jRPG stanowiąca ulepszoną wersję (przez deweloperów określana jest jako remake) wydanej w 2018 roku na konsole PSV i PS4 produkcji Metal Max Xeno. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Kadokawa Games.

Fabuła

Akcja Metal Max Xeno: Reborn toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym to komputer znany jako NOA zyskał samoświadomość i niemal całkowicie zniszczył ludzkość. Głównym bohaterem produkcji jest Talis. Przemierza on dawne ulice Tokio i zbiera grupę śmiałków, która pomoże mu zemścić się na maszynach.

Mechanika

Metal Max Xeno: Reborn pod względem mechaniki przypomina pierwowzór. Nie obyło się jednak bez kilku modyfikacji. Podstawę zabawy stanowi eksploracja świata i wykonywanie kolejnych misji. Postapokaliptyczne tereny gracz może pokonywać pieszo lub różnorodnymi pojazdami.

Walka w grze prowadzona jest w systemie turowym, a ich dynamika w stosunku do pierwowzoru została zwiększona. W czasie potyczek gracz najpierw wybiera komendy dla kierowanych przez siebie postaci, a następnie w czasie rzeczywistym obserwuje efekty swoich decyzji. Na skutek wyprowadzonego ataku ma także wpływ odległość, z jakiego został on wyprowadzony.

Kwestie techniczne

Chociaż silnik graficzny uległ modyfikacji, to oprawa wizualna Metal Max Xeno: Reborn nie doczekała się znacznych zmian w stosunku do oryginału. Do największych zmian w tej materii można zaliczyć brak obecnego w pierwowzorze cel shadingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Metal Max Xeno: Reborn

Wymagania wiekowe Metal Max Xeno: Reborn

12+

PS4
Switch