Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Metal Combat (PC)

Metal Combat PC

Metal Combat to wyprodukowana przez zespół deweloperski Solar Studios zręcznościowa bijatyka. Akcja gry osadzona została na radioaktywnym wysypisku, na którym walki toczą m.in. mutanty, zombie, szkielety i roboty.

Bijatyki

PC Windows
Okładka Metal Combat (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Combat, stworzony przez firmę developerską Solar Studios, to przedstawiciel ostatnio niezbyt licznie reprezentowanego na PeCetach gatunku bijatyk. Według sloganów reklamowych twórców, udało im się uzyskać grę, w której każde uderzenie jest unikalne, dzięki czemu każda walka wygląda inaczej. Fabuła gry koncentruje wokół osoby właściciela wysypiska, Scrappy'ego Muldune, na którym od wielu lat rząd składował odpady toksyczne. W wyniku tego, na wysypisku zaroiło się od wszelkiego rodzaju mutantów. Zadaniem gracza jest pokonanie ich wszystkich i zdobycie tytułu Dominatora.

Metal Combat oferuje ponad 35, nazwijmy to, zawodników, którzy rekrutują się spośród zmutowanych ludzi, zombie, szkieletów czy robotów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz własny, unikalny styl walki. Starcia odbywają się na 15 różnych, interaktywnych arenach stylizowanych na złomowisko czy też wysypisko śmieci. Dostępne są również ukryte poziomy. Możemy zmierzyć się także z bossami, bardziej wytrzymałymi od „normalnych” oponentów i bardziej śmiercionośnymi oraz pograć w mini gry.

Gra wykorzystuje autorską technologię Solar Studios, SubaZ - zrezygnowano z predefiniowanych animacji, które po pewnym czasie nudzą graczy mogących przewidywać wszelkie zagrania przeciwników, w zamian za to otrzymaliśmy złożony silnik fizyczny, dzięki któremu zachowanie naszych wrogów jest dość nieprzewidywalne. Komputer na bieżąco analizuje naszą taktykę i stara się przyjmować odpowiednią do niej strategię walki.

W Metal Combat możemy bawić się sami bądź też zmierzyć się z żywymi przeciwnikami w trybie wieloosobowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Combat

12+

Metal Combat 2 w produkcji

wiadomość26 lipca 2005

Na rynku nie pojawił się jeszcze pierwowzór, a developer zapowiedział już powstanie drugiej części. Mowa tutaj o Metal Combat - zręcznościowej grze akcji (bijatyce) na komputery PC, za której przygotowanie odpowiada zespół Solar Studios. „Jedynka” powinna trafić do sprzedaży przed końcem bieżącego roku, z kolei sequela tej produkcji możemy spodziewać się w 2006 roku.