Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Meriwether: An American Epic (PC)

Meriwether: An American Epic PC

Meriwether: An American Epic to gra RPG pozwalająca przeżyć słynną ekspedycję Lewisa i Clarka, zorganizowaną na początku XIX wieku w celu odkrycia zachodnich terytoriów Ameryki Północnej. Zabawa polega na eksploracji, sporządzaniu map i nawiązywaniu stosunków z Indianami.

RPG | FPP | sandbox | survival | indie | historyczne | XIX wiek | eksploracyjne

PC Windows
Okładka Meriwether: An American Epic (PC)

producent: Sortasoft

wydawca: Sortasoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2017

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Meriwether: An American Epic to historyczne cRPG, którego akcja toczy się w XIX-wiecznej Ameryce Północnej. Grę wyprodukowało zlokalizowane w Bostonie studio Sortasoft.

Produkcja odtwarza słynną Ekspedycję Lewisa i Clarka. Zorganizowana ona została w latach 1804-1806 i miała na celu odkrycie zachodniej części Ameryki Północnej. Dowodziło nią dwóch oficerów armii amerykańskiej - kapitan Meriwether Lewis oraz porucznik William Clark. Na początku XIX wieku zachodnia część kontynentu wciąż pozostawała w dużym stopniu nieznana. Krążyły plotki, że zlokalizowane tam plemiona Indian zawarły sojusze z Brytyjczykami, Francuzami i Rosjanami. Część naukowców twierdziła nawet, że mogą tam żyć prehistoryczne zwierzęta. Po zakupie Luizjany w 1803 roku Stany Zjednoczone podwoiły swoje terytorium, więc naturalnie wzrosło zainteresowanie eksploracją tych terenów. Dlatego prezydent Thomas Jefferson zorganizował ekspedycję, która miała stworzyć dokładne mapy tych rejonów.

Wcielamy się w Meriwethera Lewisa i naszym zadaniem jest pokierowanie całą wyprawą. W przygodach towarzyszy nam nie tylko przyjaciel imieniem William Clark, ale również drużyna doskonale wyszkolonych żołnierzy, myśliwych oraz tłumaczy. Ekspedycja potrwa 28 tygodni, podczas których celem graczy będzie sprawdzenie czy istnieje droga wodna, którą można przebyć całe terytorium Ameryki Północnej, stworzenie dokładnych map odwiedzanych terenów, nawiązanie pokojowych stosunków z możliwie największą ilością plemion Indian oraz odkrycie nowych gatunków zwierząt i roślin. Cała misja jest wyjątkowo trudna, gdyż gra podchodzi do swojej tematyki w sposób realistyczny. Poza fundamentami RPG Meriwether: An American Epic oferuje również rozbudowane elementy survivalowe, handlowe i dyplomatyczne. Podczas przygód musimy zmierzyć się nie tylko z wrogimi ludźmi oraz zwierzętami, ale równie wielkim zagrożeniem jest zmienna pogoda, głód, odwodnienie czy wychłodzenie. W trakcie wyprawy możemy napotkać wiele plemion Indian. Zależnie od naszych poczynań staną się one wrogami lub sojusznikami, którzy pomogą uzupełnić zapasy lub zapewnią schronienie.

Rozgrywka podzielona została na dwa tryby. Pierwszy z nich przypomina typowe gry cRPG. Przenosimy się do w pełni trójwymiarowych lokacji, po których poruszamy się obserwując akcję zza pleców Lewisa. Tutaj prowadzimy rozmowy i walkę w czasie rzeczywistym, badamy rośliny i zwierzęta oraz podejmujemy się misji pobocznych. Jeśli musimy przebyć dalekie dystanse to gra przełącza się na tryb podróży, gdzie naszym zadaniem jest wytyczanie tras, omijanie niebezpiecznych rejonów i dbanie o to, aby nie wyczerpały się zapasy przed dotarciem do celu. Każda postać wchodząca w skład ekspedycji opisana jest szeregiem współczynników i wraz z postępami w zabawie nabywać będziemy punkty doświadczania, które pozwolą na rozwijanie umiejętności bohaterów. Istotną rolę odgrywa też utrzymywanie odpowiedniego morale naszych podwładnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Meriwether: An American Epic

Wymagania wiekowe Meriwether: An American Epic

16+

Wymagania sprzętowe Meriwether: An American Epic

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows XP SP2 64-bit